منو اصلی
اخبار > برگزاری نشست حمله به مسجد نیوزلند در اندونزی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست حمله به مسجد نیوزلند در اندونزی

نشست حمله به مسجد نیوزلند در اندونزی برگزار و بر معرفی اسلام واقعی براساس توصیه‌های قرآن و پیامبر(ص) تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جامعه (مطالعات) سیاست بین‌المللی اندونزی نشستی با عنوان «حمله به مسجد نیوزلند، برخورد، انعکاس و تأثیر آن» با حضور مهرداد رخشنده، رایزن فرهنگی ایران در اندونزی و جمعی از شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی برگزار کرد.

دینو پتی جلال، نشست را با تشریح اهداف انجمن و ضرورت گفت‌وگوی ادیان ابراهیمی آغاز کرد و گفت: پیشنهاد برنامه گفت‌وگوی ادیان ابراهیمی جهت متحد کردن رهبران ادیان اسلام، مسیحی و یهودی در سال 2018 میلادی در مجمع صلح جهانی مطرح شد تا بدینوسیله رهبران ادیان را تشویق کند تا برای ایجاد صلح در سطح مردمی تلاش کنند و امروز با توجه به اهمیت حمله تروریستی در نیوزلند این نشست را تشکیل داده‌ایم تا بتوانیم با حضور صاحب‌نظران در باره آن بحث و تبادل نظر کنیم.

در ادامه، نصرالدین عمر نیز با محکوم کردن این حمله تروریستی گفت: برخورد دولت نیوزلند در برابر این حادثه و اعلام سریع تروریستی بودن آن، قابل تحسین است و این اتفاق در نیوزلند می‌تواند هشداری برای همه کشورها باشد.

مدیر و امام بزرگ مسجد استقلال افزود: باید اسلام واقعی را براساس توصیه‌های قرآن و پیامبر اسلام پیش بگیریم و پیشنهاد گفت‌وگوی ادیان الهی قابل تقدیر است.

سخنران بعدی، روی فرگوسن، سرپرست سفارت نیوزلند در اندونزی بود. وی در باره این حمله تروریستی گفت: بروز این حمله در کشور نیوزلند، دولت و مردم را متعجب کرد و چند روزی در شوک و حیرت بسر می‌بردند. این حمله باعث شد که دولت اندونزی کمیته ویژه‌ای را به ریاست یکی از برجسته ترین قضات نیوزلند تشکیل دهد تا تمام زوایای آن مورد توجه قرار گیرد و دلایل بروز چنین مشکلی بررسی شود که در آینده، شاهد این نوع اتفاقات در نیوزلند نباشیم.

انتهای پیام/ص


٠٩:٢٩ - 1398/01/27    /    شماره : ٧٢٨٦٩٧    /    تعداد نمایش : ٢٠٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج