منو اصلی
اخبار > برگزاری دومین نشست گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن در تهران


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین نشست گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن در تهران

در دیدار استاد دانشگاه کوگاکان و رایزن فرهنگی کشورمان در ژاپن به برگزاری دومین نشست گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن در تهران اشاره و بر ضرورت تشکیل انجمن علمی گفت‌وگوی دینی تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، هاروئو ساکورائی، استاد دانشگاه کوگاکان (مهمترین مرکز آموزش و تربیت شینتوئی در شهر ایسه ژاپن) با حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، در خصوص همکاری‌های آینده بین دو کشور به ویژه در زمینه برگزاری گفت‌گوهای دینی ایران و ژاپن با حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی کشورمان به بحث و تبادل نظر پرداخت.

دیوسالار با اشاره به برگزاری اولین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و ژاپن در بهمن‌ماه سال 1397 گفت: برگزاری این نشست در نودمین سال روابط ایران و ژاپن همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رویداد ارزشمندی برای فعال سازی یکی دیگر از زمینه‌های همکاری‌ ارزشمند فرهنگی دو کشور بوده است و امیدواریم بتوانیم در تمامی حوزه‌های فرهنگی، شاهد رشد و توسعه تعاملات فی مابین باشیم.

ساکورائی هم ضمن تشکر از اقدام رایزنی فرهنگی ایران در این زمینه گفت: این نشست موجب شد تا فعالیت‌های مثبتی در راستای توسعه این همکاری‌ها به ویژه تشکیل انجمن علمی گفت‌وگوهای دینی ایران و ژاپن، برگزاری دومین نشست و همچنین علاقه‌مندی فراوان در مخاطبان و اساتید دانشگاهی را ایجاد کند.

این استاد دانشگاه پیشنهاد رایزنی فرهنگی ایران برای تأسیس انجمن علمی گفت‌وگوهای دینی ایران و ژاپن را گام مثبت در این زمینه دانست و افزود: علاقه‌مند هستیم بتوانیم دومین نشست را با جدیت دنبال کرده و با توجه به زمان در اختیار، برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های مربوطه را انجام دهیم.

در ادامه، دو طرف در خصوص برگزاری دومین نشست گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن در تهران و همچنین، تشکیل انجمن علمی گفت‌وگوی دینی ایران و ژاپن بحث و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/ص


٠٨:٤٤ - 1398/01/24    /    شماره : ٧٢٧٥٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج