منو اصلی
اخبار > توسعه همكاري‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و دانشگاه الزهرا(س)


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همكاري‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و دانشگاه الزهرا(س)

نشست‌هاي همفكري اداره‌كل همكاري‌هاي فرهنگي و امور ايرانيان خارج از كشور اين سازمان با دانشگاه الزهرا(س) به منظور برگزاري برنامه‌هاي مشترك فرهنگي، هنري و علمي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،اين نشست‌ها به منظور پيگيري تفاهمنامه همكاري دانشگاه الزهرا(س) با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و تجميع نظرات و اشتراك مساعي براي تدوين دقيق‌تر، همچنين در راستاي ارتباط بين دانشگاه و عرصه‌هاي كاري جامعه، برگزار شده‌اند.

نشست اول

در جلسه اول سيده سوسن مرندي، عضو هيأت علمي گروه زبان انگليسي دانشگاه الزهرا(س) و جمعي از اعضاي اين گروه با محمدعلي كياني، مديركل همكاري‌هاي فرهنگي و امور ايرانيان خارج كشور، ايران سرايي، سرپرست اداره توسعه ارتباطات فرهنگي بين‌المللي زنان و مريم رامادان، كارشناس اداره توسعه ارتباطات فرهنگي بين‌المللي زنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، به گفت‌وگو پرداختند.

در اين جلسه سيده سوسن مرندي، ضمن برشمردن ظرفيت‌هاي دانشگاه الزهرا(س) مواردي از همكاري‌هاي گذشته با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي را يادآور شد و اين موضوعات را براي همكاري مطرح كرد:

- انعقاد تفاهمنامه همكاري بر اساس هماهنگي دو مجموعه

- بهره‌برداري از ظرفيت دانشگاه الزهرا(س) براي ترويج زبان فارسي به صورت دوره‌هاي آموزشي و آموزش آنلاين

- بهره‌برداري از ظرفيت گروه ادبيات و زبان انگليسي دانشگاه الزهرا(س) براي آشنايي با ادبيات مهاجرت و كاركردهاي زبان در ارتباطات

- بهره‌برداري از ظرفيت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي براي فراهم كردن فرصت‌هاي مطالعاتي براي اساتيد بر اساس نياز مشترك

- بهره‌برداري از ظرفيت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در حوزه فرهيختگان خارج از كشور با رويكرد زنان (شركت در برنامه‌هاي زنان در عرصه جهاني، اعزام، پذيرش هيأت، انجام برنامه‌هاي مشترك مانند پروژه‌هاي تحقيقي و نشست‌هاي علمي موضوعي و عرصه‌هاي فرهنگي هنري)

- فراهم كردن فرصت حضور اساتيد دانشگاه الزهرا(س) در عرصه‌هاي كاري در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي متناسب با نياز اين سازمان

- فراهم كردن امكان قرار دادن لينك دانشگاه در وب‌سايتهاي نمايندگي‌هاي فرهنگي در خارج از كشور

- فراهم بودن امكان پژوهشگاه دانشگاه الزهرا(س) براي انجام پروژه‌هاي مد نظر سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

- اعلام آمادگي دانشگاه الزهرا(س) براي تداوم همكاري‌ها

همچنين در اين نشست، محمدعلي كياني، مديركل همكاري‌هاي فرهنگي و امور ايرانيان خارج كشور به تشريح حوزه‌هاي كاري اين اداره‌كل پرداخت و موارد كاري مشترك را در حوزه‌هاي فرهنگي هنري و علمي، مورد تأكيد قرار داد.

وي عرصه‌هاي نمايشگاهي، سمعي ـ بصري، ايرانيان و زنان را عرصه‌هاي مناسبي براي همكاري با دانشگاه الزهرا(س) معرفي كرد و گفت: اين امور بنا بر نياز و طبق دستورالعمل كاري مناسبي قابل پيگيري است.

وي در ادامه برخي مراكز سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي مانند مركز مطالعات راهبردي و روابط فرهنگي و اداره‌كل همكاري‌هاي علمي و دانشگاهي و نيز اداره‌كل فضاي مجازي را معرفي كرد.

نشست دوم

نشست دوم در اتاق جلسات معاونت همكار‌ي‌هاي علمي و فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با حضور سيده سوسن مرندي و هيأت همراه از دانشگاه الزهرا(س) و نيز سيد محمدحسين هاشمي، معاون همكار‌ي‌هاي علمي و فرهنگي، محمدعلي كياني، مديركل همكاري‌هاي فرهنگي و امور ايرانيان خارج از كشور، شجاع‌خاني، مديركل همكاري‌هاي علمي و دانشگاهي، ايران سرايي، سرپرست اداره توسعه ارتباطات فرهنگي بين‌المللي زنان و مريم رامادان، كارشناس اداره توسعه ارتباطات فرهنگي بين‌المللي زنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

هاشمي، معاون همكار‌ي‌هاي علمي و فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در اين نشست پس از شنيدن توضيحات مرندي درباره دانشگاه الزهرا(س) و فعاليت‌هاي آن، به اهميت همكاري اين دو مجموعه تأكيد كرد.

وي همچنين ضمن مطالعه تفاهمنامه پيشنهادي، برخي موارد را محل تغيير دانست و درخواست تجديدنظر در برخي مباحث مطرح‌شده را ارايه داد.

همچنين شجاع‌خاني، مديركل همكاري‌هاي علمي و دانشگاهي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، به طرح مباحث حوزه علمي دانشگاه و نحوه همكاري با دانشگاه الزهرا(س) پرداختند. وي موارد موضوعي خاصي را هم براي پيگيري اعلام كرد كه مقرر شد از سوي دانشگاه الزهرا(س) دنبال شود.

در ادامه اين نشست، بحث فرصت‌هاي مطالعاتي اساتيد خارجي در ايران مطرح و مقرر شد؛ اطلاعات جزيي‌تر در رابطه با نحوه همكاري از سوي دانشگاه الزهرا(س) مطرح شود.

در پايان دو طرف ضمن تأييد اهميت اين همكاري، نسبت به تدوين مجدد تفاهمنامه و اقدام لازم براي امضا و انعقاد آن تأكيد كردند و مقرر شد؛ تفاهمنامه طي روند معمول خود و با لحاظ ملاحظات جديد در مسير امضا قرار گيرد.

انتهاي پيام/ش

 

 


٠٨:٢٤ - 1397/10/22    /    شماره : ٧٢١٥٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج