منو اصلی
اخبار > بهره‌مندی از دانش متخصصان ایرانی در زمینه حفظ و مرمت آثار تاریخی


  چاپ        ارسال به دوست

رییس آرشیو ملی افغانستان خواستار شد:

بهره‌مندی از دانش متخصصان ایرانی در زمینه حفظ و مرمت آثار تاریخی

افسر رهبین در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در کابل با اشاره به روابط دوستانه ايران و افغانستان، خواستار حفظ و مرمت آثار تاریخی و نسخ خطی و فهرست‌نویسی با بهره‌مندی از دانش متخصصان و کارشناسان ایرانی در این زمینه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رضا ملکی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل (31 شهریورماه) با افسر رهبین، رییس آرشیو ملی افغانستان دیدار و پیرامون گسترش همکاری‌های مشترک بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

رهبین با اشاره به روابط دوستانه ايران و افغانستان، خواستار حفظ و مرمت آثار تاریخی و نسخ خطی و فهرست‌نویسی با بهره‌مندی از دانش متخصصان و کارشناسان ایرانی در این زمینه شد.

ملکی، رایزن فرهنگی کشورمان در کابل در سخنانی، با تأکید بر تداوم همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور گفت: در طول سالیان گذشته همکاری‌های فی مابین آرشیو ملی و رایزنی فرهنگی ایران از سطح بسیار خوبی برخوردار بوده است و دو مرکز تعاملات خوبی با یکدیگر داشته که امیدوارم در آینده همکاری‌ها توسعه و تعمیق بیشتری یابد.

وی پیشنهاد برگزاری دوره‌های تخصصی با حضور استاد اعزامی از ایران در آرشیو ملی افغانستان را داد و گفت: برای تحکیم و تداوم همکاری‌های مشترک، می‌توان تفاهمنامه‌ای بین آرشیو ملی افغانستان و کتابخانه و مرکز اسناد جمهوری اسلامی ایران منعقد شود تا در آن چهار چوب پیگیری‌ها به انجام برسد.

انتهای پیام/ص


٠٧:٤٢ - 1397/07/02    /    شماره : ٧١٢٩٧١    /    تعداد نمایش : ٨٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج