منو اصلی
اخبار > تأكيد نخجوان بر توسعه روابط فرهنگي با ايران


  چاپ        ارسال به دوست

تأكيد نخجوان بر توسعه روابط فرهنگي با ايران

مدیر اجرایی و امور داخلی وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری خودمختار نخجوان در ديدار وابسته فرهنگی كشورمان در اين خودمختاري، بر توسعه روابط فرهنگي نخجوان با ايران تأكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، محمدرضا پاکروان، وابسته فرهنگی ایران در نخجوان، با گل‌بوته بابایوا، مدیر اجرایی و امور داخلی وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری خودمختار نخجوان ديدار و گفت‌وگو کرد.

محمدرضا پاكروان، در اين ديدار ضمن اشاره به فعالیت‌های درخور توجه گذشته وابستگی فرهنگی ايران در نخجوان، از وزارت فرهنگ و گردشگری و اداره وزارت امورخارجه نخجوان براي موافقت با نمایش فیلم‌های مستند ایرانی ـ ارسالی از تبریز ـ در نخجوان در چارچوب برگزاری هفته فیلم اسلامی 2018، قدرداني كرد.

وابسته فرهنگي كشورمان همچنين ضمن اعلام آمادگی کامل برای هرگونه همکاری در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و هنری، علمی و دانشگاهی، گردشگری، ورزشی و ... در خصوص دیدگاه‌ها و نیز برنامه‌های کلی در نظر گرفته شده و محورهای کلی فعالیت‌ها در طول سال جاری، توضیحاتی را بیان كرد.

در ادامه این ديدار گل‌بوته بابایوا، مدیر اجرایی و امور داخلی وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری خودمختار نخجوان با بيان سخناني اظهار كرد: ارتباطات فرهنگی، علمی، هنری و گردشگری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خود مختار نخجوان در حال ارتقاي و توسعه است. ما فرهنگ، هنر و تاریخ مشترک داریم و این برای ما فرصتی فراهم می‌سازد که سطح مناسبات متقابل را روزبروز در حوزه‌های مختلف افزایش دهیم.

وي افزود: سنت‌ها، آداب و رسوم، مذهب، غذاها و دیگر موضوعاتي که در فرهنگ هر دو ملت یکسان هستند، نشان‌دهنده قدمت و عمق دوستی دو ملت به شمار می‌رود. رود ارس نیز برای هر دو ملت عزیز و گرامی است؛ چرا که شعراي ما و شما در ادبیات از آن به نیکی و زیاد نام برده‌اند.

مدیر اجرایی و داخلی وزارت فرهنگ و گردشگری نخجوان افزود: نخجوان که به عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی انتخاب شده است، برنامه‌های مراسم افتتاحیه و برنامه‌های فرهنگی، علمی، هنری و گردشگری نخجوان 2018 را با حضور مسئولان و نمايندگان کشورهای مختلف جهان اسلام به خصوص جمهوری اسلامی ایران برگزار كرد.

گل‌بوته بابایوا در بخش ديگري از سخنانش گردشگران ایرانی را بخش بزرگ گردشگران بازديدكننده از نخجوان برشمرد و پس از آن ضمن تأکید بر اهمیت فرهنگ در بین ملت‌ها، گفت: فرهنگ، می‌تواند نقش اساسی بین انسان‌ها و ملت‌ها برای توسعه و استحکام روابط داشته باشد و از این نقش باید برای بهبود روابط بهره جست.

وی در پایان ضمن اعلام آمادگی هرگونه همکاری وزارت فرهنگ و گردشگری نخجوان با وابستگی فرهنگی ايران، انجام برنامه‌های مشترك در حوزه‌هاي فرهنگی، علمی، هنری، گردشگری و ... را مورد تأکید قرار داد.

انتهاي پيام/ش

 

 


١٣:٤٤ - 1397/04/25    /    شماره : ٧٠٩١٣٤    /    تعداد نمایش : ٦١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج