منو اصلی
اخبار > گشایش چهل‌وپنجمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه سوريه


  چاپ        ارسال به دوست

گشایش چهل‌وپنجمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه سوريه

به همت مرکز فرهنگی ايران در لاذقیه سوريه، چهل‌وپنجمین دوره آموزش زبان فارسی (دوره بهاری) بيست‌وششم فروردین‌ماه با حضور فارسی‌آموزان سطح یک، دو و سه و دوره ترجمه، گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در آيين افتتاحيه اين دوره آموزش زبان فارسي، نادر آزاد، وابسته فرهنگي ايران در لاذقیه سوريه، از فارسی‌آموزاني که برای اولین بار در دوره‌های آموزشی زبان فارسی در مرکز فرهنگی ايران در لاذقیه شرکت کرده‌اند، تقدیر کرد و در ادامه فعالیت‌های مرکز فرهنگی كشورمان و تدریس زبان فارسی در اين مركز با بهکارگیری از بهترین اساتید سوری را مورد اشاره قرار داد.

نادر آزاد گفت: سه استاد سوری دوره بهار 1397، دارای مدرك دکترای زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه‌های معتبر ايران هستند و از سابقه قبلی تدریس در مرکز فرهنگی ايران در لاذقیه برخوردارند كه همين موضوع، یکی از مزایای مهم آموزش زبان فارسی در مرکز فرهنگی لاذقیه است.

مدیر مرکز فرهنگی ايران در لاذقیه همچنین از فارسی‌آموزان خواست تا فراگیری این زبان را جدی گرفته و با تمرین مستمر و کوشش فراوان و بکارگیری وسایل کمک‌آموزشی و نیز دیدن فیلم‌ به زبان فارسی که در مرکز فرهنگي ايران موجود است، این زبان را به خوبي فراگیرند.

وی همچنین فارسي‌آموزان را به تماشای برنامه‌های ده‌ها کانال فارسی‌زبان ايران كه از طريق ماهواره قابل دريافت است، توصیه کرد و از فارسی‌آموزان خواست تا با یکدیگر به زبان فارسی صحبت کنند.

نادر آزاد در ادامه وعده داد که در صورت موفقیت در این زبان و تسلط در مکالمه، بهترین فارسي‌آموزان برای شرکت در دوره آموزشی دانش‌افزایی در ایران انتخاب و اعزام خواهند شد.

سپس رانا جونی، با سابقه‌ترین مدرس زبان فارسی مركز فرهنگي ايران در لاذقيه با بيان سخنانی از اين مرکز براي فراهم کردن زمینه گسترش زبان فارسی قدردانی کرد و دانشجویان زبان فارسی را به تمرین و سخت‌کوشی فراخواند.

وی در بخش پایانی سخنان خود ایران را کشوری مهم و با سابقه تمدنی فراوان خواند و بر اهمیت دوستی دو کشور تأکید و فارسی‌آموزان را به شناخت فرهنگ و تمدن ایران تشویق کرد.

اين گزارش مي‌افزايد؛ در دوره بهاری آموزش زبان فارسي در مركز فرهنگي ايران در لاذقيه، 51  نفر در سه سطح يك، دو و سه و نيز دوره ترجمه ثبت‌نام کرده و به فراگیری زبان فارسی مشغول هستند.

انتهاي پيام/ش

 

 

 


١٣:٢٥ - 1397/01/27    /    شماره : ٧٠٣٣٣٥    /    تعداد نمایش : ٧٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج