منو اصلی
اخبار > فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه اوراسياي قزاقستان در ايران


  چاپ        ارسال به دوست

فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه اوراسياي قزاقستان در ايران

خانم آيگريم ژاپانبايوا، دانشجوي دانشگاه اوراسياي قزاقستان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي جهت بهره‌مندي از يك فرصت مطالعاتي به كشورمان سفر كرد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، خانم آيگريم ژاپانبايوا، دانشجوي رشته ايران‌شناسي  با همكاري رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در آستانه و به ميزباني مركز توسعه همكاري‌هاي علمي ـ دانشگاهي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي جهت تكميل پايان‌نامه كارشناسي ارشد خود با عنوان «نقش آثار تاريخي در توسعه صنعت گردشگري ايران»  از يك دوره مطالعاتي بيست روزه برخوردار شد.

وي در بدو ورود خود به ايران با مهرداد رخشنده، رييس مركز توسعه همكاري‌هاي علمي ـ دانشگاهي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ديدار كردند.

در اين ديدار ، رخشنده ضمن تأكيد بر ارتباطات خوب و گسترده‌اي كه با كشور دوست ـ قزاقستان برقرار است، به علاقه روزافزون دانشجويان قزاقي جهت شركت در دوره‌هاي دانش‌افزايي ايران‌شناسي اشاره كرد.

وي همچنين، اين امر را فرصتي جديد براي دانشجويان ايران‌شناسي برشمرد كه بسياري از آنها در اين دوره‌ها از اين ظرفيت استفاده كرده و توانستند موضوع‌هاي مطالعاتي بسيار كاربردي براي پايان‌نامه‌هاي خود انتخاب كنند و آن را نمودار توسعه روز‌افزون روابط علمي و دانشگاهي دو كشور معرفي كرد. 

رييس مركز توسعه همكار‌ي‌هاي علمي ـ دانشگاهي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ضمن اشاره به حوزه تمدني بسيار وسيع آسياي مركزي و اشتراكات فرهنگي آن با ايران، گفت: وجوه اشتراك تمدني اين منطقه با ايران چنان درهم تنيده شده است كه در واقع با  انتخاب رشته ايران‌شناسي و مطالعه حوزه‌هاي مختلف آن، بخشي از فرهنگ كشور خود را احيا كرده‌ايد.

رخشنده افزود: افزون بر بهره‌مندي از اين دوره براي دستيابي به اهداف مطالعاتي خود، اين مدت، فرصت مغتنمي است كه مي‌توان از نزديك با پيشرفت‌ها و دستاوردهاي ايران آشنا شويد و پس از بازگشت به كشور خود، مشاهدات و مطالعات خود را در قالب يك سفرنامه در اختيار ديگران قرار دهد.

دانشجوي دانشگاه اوراسياي قزاقستان نيز ضمن ابراز خرسندي از سفر به ايران، بيان كرد: اين دوره فرصت مغتنمي است تا من بتوانم از نزديك به مطالعه و مشاهده آنچه كه در كتاب‌هاي درسي خود راجع به ايران آموخته‌ام، بپردازم.

انتهاي پيام/


٠٩:٢٣ - 1396/11/30    /    شماره : ٦٩٩٢٥٦    /    تعداد نمایش : ١٢٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج