English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

نويسنده ايتاليايي دفاع مقدس را براي اروپاييان معرفي مي‌كند

ماتئو برسان، نويسنده و پژوهشگر ايتاليايي كه به منظور شركت در برنامه راهيان نور بين‌الملل به ايران سفر كرده بود، از برنامه خود براي نگارش و انتشار مقاله و كتاب در معرفي اصولي و مبتني بر واقعيات سال‌هاي دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ماتئو برسّان، نويسنده و پژوهشگر ايتاليايي و كارشناس منطقه خاورمیانه، به همت مركز مقاومت بسيج و امور ايثارگران اين سازمان و با همكاري رايزني فرهنگي ايران در ايتاليا و معاونت بین‌الملل سازمان بسیج و ستاد مرکزی راهیان نور، با سفر به كشورمان در برنامه راهيان نور بين‌الملل شركت كرد.

ماتئو برسان طي روزهاي 19 تا 23 اسفند با حضور در تهران و استان خوزستان، ضمن ديدار و گفت‌وگو با برخي از شخصيت‌هاي فرهنگي كشورمان از مناطق عملياتي جنوب كشور ديدن كرد. در ادامه گزارش برخي از اين ديدارها شرح داده مي‌شود:

 

ديدار با مشاور رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در امور ايثارگران

 ماتئو برسّان، محقق و پژوهشگر ایتالیایی به محض ورود به ميهن اسلامي ايران، با محمدرضا پاکروان، مشاور رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در امور ایثارگران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج اين سازمان دیدار و گفت‌وگو كرد.

پاكروان در این دیدار با بيان اينكه مرکز مقاومت بسیج سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با همکاری رایزنی فرهنگی ايران در ایتالیا و با هماهنگی معاونت بین‌الملل سازمان بسیج و ستاد مرکزی راهیان نور، اقدام به دعوت از ميهمان ايتاليايي براي بازديد از مناطق عملياتي 8 سال دفاع مقدس كرده است، گفت: در سال‌های گذشته نیز از کشورهایی همچون آمریکا، دانمارک، ایتالیا، سوئد، روسیه، آفریقای‌جنوبی، تونس، نیجریه، آلمان، مالزی، اسپانیا، سوریه، لبنان و ... ميهماناني در برنامه فرهنگي راهیان نور در مناطق جنوب و غرب حضور داشتيم و امسال نیز توفیقی شد تا میزبان شما از کشور اروپایی ایتالیا باشیم.

مشاور رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در امور ایثارگران، در ادامه سخنانش گفت: رهبر معظم و فرمانده کل قوا (مدظله العالی) در دیدار با دست‌اندرکاران راهیان نور کشور در سال گذشته فرمودند؛ «راهیان نور فناوریِ استفاده از ثروت عظیم و معدن طلای دوران دفاع مقدس است.» بر اين اساس و در راستای همین تأکیدات معظم‌له است که مبادرت به دعوت از محققین و پژوهشگران این عرصه از کشورهای مختلف كرده‌ايم.

پاکروان افزود: بدون تردید برگزاری اردوی راهیان نور به ویژه راهیان نور بین‌الملل، حرکت ارزشمند فرهنگی، معنوی و تأثیرگذار در عرصه بین‌المللی است. بدون تردید امروزه دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب اسلامی از شکوفاترشدن این حوزه در جامعه و افکار جوانان واهمه دارند و همین است که تاکنون جرأت تعرض به این مملکت و نظام را پیدا نکرده‌اند.

وی همچنين یکی از مهم‌ترین اصول در راهیان نور بین‌الملل را انتقال مناسب و عمیق مفاهیم ارزشمند فداکاری، ایثار، دفاع و مقاومت به محققین و پژوهشگران و علاقمندان سایر ملل دانست و ادامه داد: که آنان باید بدانند دوران دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی به ایران چگونه بوده و چه مردان و زنان و جوانانی و با چه عقاید و افکاری جان ذی‌قیمت خود را برای دین، اعتقادات، مملکت و نظام خود آگاهانه فدا کردند.

پاكروان در تأكيدي دوباره اظهار كرد: هدف ما از اجرا كردن این برنامه‌ها، دو نکته است؛ اول نشان دادن این موضوع که حاصل ايثار رزمندگان اسلام، متفاوت از دیگر سربازان و ارتشي‌هاي جهان بود؛ چرا که قصدشان گرفتن خاک و تلفات از دشمن نبود و دفاع و مقاومت از مملکت، عقیده و ایمانشان بوده است. دومين نكته هم زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهدای از جان گذشته و نیز ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و جهاد است.

ماتئو برسّان، پژوهشگر و نويسنده ايتاليايي در ادامه اين ديدار با ابراز خوشحالی از اینکه از نزدیک با واقعیات مربوط به هشت سال دفاع مقدس و مقاومت جانانه رزمندكان اسلام آشنا خواهد شد، گفت: با مشاهدات میدانی و مطالعه در این سفر چندروزه و پس از بازگشت به كشورم مبادرت به نوشتن یک مقاله مفصل به زبان ایتالیایی خواهم كرد تا در آن گوشه‌هایی از واقعیات جنگ تحميلي عليه ايران را برای اروپاییان بازگو كنم.

ديدار با معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي

ماتئو برسّان، که به منظور شرکت در اردوی راهیان نور بین‌الملل به ايران سفر كرده بود، در ادامه برنامه‌هاي خود در اين سفر با عباس خامه‌یار، معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي دیدار و گفت‌وگو کرد.

عباس خامه‌یار در این دیدار گفت: موضوع راهیان نور به ویژه راهیان نور بین‌الملل در این سال‌ها رشد خوبی داشته و هر سال نسبت به قبل از آن علاقمندان بیشتری در این مناطق حضور پیدا می‌کنند. از سوي ديگر حضور مناسب در راهیان نور بین‌الملل نشان‌دهنده اهمیت این حرکت عظیم معنوی و تأثیرگذارعرصه بین‌المللی است و راهیان نور بین‌الملل یکی از راهکارهای جلوگیری از نفوذ فرهنگی استکبار و دشمن است.

وي افزود: بدون تردید امروزه دشمنان قسم‌خورده نظام و انقلاب اسلامی از شکوفاتر شدن این حوزه در جامعه و افکار جوانان واهمه دارند و به همین دليل است که تاکنون جرأت تعرض به این مملکت و نظام را پیدا نکرده‌اند.

معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي افزود: استکبار و رسانه‌های غربی همیشه نقش مهم و اساسی در برخورد با انقلاب اسلامی و جلوگیری از تأثیرش در سایر ملل داشته‌اند؛ اما به لطف خداوند و ایثارگری‌های رزمندگان و حضور مردم و رهبر داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همیشه توطئه‌هایشان عقیم مانده است.

وی اشاره کرد: یکی از مهم‌ترین اصول در راهیان نور بین‌الملل را انتقال مناسب و عمیق مفاهیم ارزشمند فداکاری، ایثار، دفاع و مقاومت به محققین و پژوهشگران و علاقمندان سایر ملل است.

این کارشناس ارشد حوزه بین‌الملل و جهان اسلام در بخش ديگري از سخنانش گفت: حضور مستشاری مؤثر و به‌موقع ایران در کشور سوریه و تقدیم شهدای مدافع حرم بود که موجب شده جبهه استکبار در آنجا موفق نشود و غده سرطانی داعش را از بین برد و از آن کشور بیرون راند و به نظرم اروپا باید قدردان جمهوری اسلامی ایران باشد.

در ادامه اين ديدار ماتئو برسّان، اظهار كرد: برای شناخت هر چه بیشتر دفاع مقدس و سیر مطالعاتی پیرامون جنگ هشت ساله به ایران آمده‌ام و به این نتیجه رسیدم که دفاع مقدس شما در معرفی به اروپايیان به ویژه کشورم ایتالیا، مظلوم واقع شده است.

وي ادامه داد: در اين باره؛ پس از مشاهدات میدانی و آشنا شدن با واقعیات و مفاهیم این پدیده مهم، وظیفه خود می‌دانم به عنوان یک پژوهشگر و محقق استاد دانشگاه ملاحظات و مطالعات خود را به صورت یک مقاله مبسوطی به رشته تحریر درآورده و در اروپا چاپ كنم. همچنين چنانچه فرصت شود در آینده نزدیک کتابی را در حوزه دفاع مقدس ایران و واقعیات مشاهده شده را به رشته تحریر در خواهم آورد.

بازديد از موزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس

ماتئو برسان در ادامه سفر خود به ايران براي شركت در برنامه فرهنگي راهيان نور بين‌الملل، ضمن حضور در باغ‌موزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس، با علی‌اصغر جعفری، مدیرعامل اين موزه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در اين ديدار كه با حضور محمدرضا پاکروان، فرمانده مرکز مقاومت بسیج سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علي عباسی‌اصل، جانشين معاونت بین‌الملل سازمان بسیج، غیاثی‌راد، از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس برگزار شد، علی‌اصغر جعفری گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تجلی ایمان، عظمت، حماسه و عزت ملت ایران است و ما سعی کرده‌ایم بخشی از دفاع مردم ایران را در مقابل صدام و قدرت‌های بزرگی که از وی حمایت کردند به نمایش بگذاریم.

وی گفت: جنگی هشت ساله بر کشور ما تحمیل شد؛ زیرا قدرت‌های بزرگ با تفکر انقلاب اسلامی مخالف بودند ولی امروز به کمک رشد و توسعه رسانه‌ها این ظرفیت فراهم شده که نخبگان جهان با گفتمان انقلاب اسلامی آشنا شوند.

ماتئو برسان هم در سخنان خود در اين ديدار اظهار كرد: بازدید از این موزه فرصت مناسبی برای بازدیدکنندگان و میهمانان خارجی فراهم می‌کند که در مورد این جنگ و واقعیت‌های نهفته در آن و مقاومت جانانه مردم ایران بیشتر بدانند؛ زیرا اطلاعات مردم اروپا در خصوص این جنگ کم است و قصد دارم پس از بازگشت به ایتالیا مقاله‌ای مفصل در این خصوص بنویسم و آن را در سطح گسترده‌اي منتشر كنم.

وی سپس خطاب به علي‌اصغر جعفري با بيان اينكه جنگ‌های فراموش شده زیادی در دنیا وجود دارد، اظهار كرد: نقش شما به عنوان مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در انعکاس نقش پدران و مادران و فرزندان این مرز و بوم برای دفاع از کشورشان بسیار مهم است و برای شما آرزوی توفیق دارم.

ماتئو برسان پس از اتمام اين ديدار از تالارهای مختلف موزه بازدید و از نزدیک با گوشه‌هایی از اسناد و واقعیت‌های سال‌هاي دفاع مقدس این رویداد مهم و رشادت‌ها و جانبازی‌های مردم قهرمان و رزمندگان آشنا شد.

سخنراني در آيين افتتاح راهيان نور

ماتئو برسان، محقق و نويسنده ایتالیايي که به دعوت مركز مقاومت بسيج سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و به منظور بازديد از مناطق جنگی جنوب کشور در قالب راهیان نور بین‌الملل به ایران سفر کرده بود، در مراسم افتتاح برنامه فرهنگي راهیان نور شركت كرد.

در اين مراسم كه با حضور جمعی از مقامات لشگری و کشوری و فرماندهان عالیرتبه و پیشکسوتان دفاع مقدس و زائرین راهیان نور در مقر شهید باکری خرمشهر برگزار شد، ماتئو برسان به ايراد سخنرانی پرداخت. این تحلیلگر ارشد مسايل روابط بين‌الملل و استاد دانشگاه در ايتاليا در اين سخنراني گفت: هدف من از سفر به استان خوزستان، آشنایی با واقعیت‌های نهفته در هشت سال دفاع مقدس است و قصد دارم پس از آشنایی با این حقایق، مقاله‌ای را به زبان ایتالیایی در خصوص جنگ تحمیلی هشت ساله عراق بر ایران برای مردم اروپا بنویسم و آن را منتشر كنم.

وي پس از ايراد سخنرانی در جمع زائرین مناطق عملياتي جنوب به تشریح اهداف سفر خود پرداخت و طي آن ضمن قدردانی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مرکز مقاومت بسیج اين سازمان، میهمان‌نوازی ایرانیان را تمجيد كرد.

بازديد از مسجد جامع خرمشهر

ماتئو برسان در ادامه حضور در استان خوزستان و شهر شهيدپرور خرمشهر از موزه خرمشهر ديدن كرد و ضمن دريافت اطلاعاتي از سوي ريیس و جانشین اين موزه، با بخشي از اسناد و مدارک دفاع مقدس، اشغال خرمشهر و نحوه آزاد‌سازی خونین‌شهر آشنا شد.

در حاشیه این بازدید گروه هنری «دفاع مقدس» (هنر تلفیقی تئاتر و موسیقی) از استان لرستان، به اجراي برنامه‌ هنري خود پرداخت كه با استقبال مخاطبان موزه از جمله نويسنده ايتاليايي مواجه شد.

ماتئو برسان در ادامه برنامه‌هاي خود در خرمشهر به بازدید از مسجد جامع اين شهر پرداخت و با مطالعه اطلاعات دريافتي از سوي مسئولان امر، در جريان نقش اين مسجد در دفاع جوانان ايران از خرمشهر قرار گرفت و پس از آن ضمن حضور در جزیره مینو در شهر آبادان، از نحوه شکسته شدن حصر آبادان  و فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبني بر شكسته شدن حصر آبادان آشنا شد.

 

ديدار از منطقه عملياتي شلمچه

ماتئو برسان همچنين از منطقه عملياتي شلمچه ديدن كرد و در جريان آن با علی فضلی، از فرماندهان سال‌هاي دفاع مقدس دیدار و گفت‌وگو كرد. سردار فضلي در اين ديدار و در جوار یادمان عملیات کربلای پنج، نحوه آزادسازی خرمشهر از دست دشمن بعثي را تشريح كرد.

ماتئو برسان، تحلیل‌گر ارشد مسايل فرهنگي همچنين در جمع نمازگزاران و زائرین زیارتگاه شلمچه و در حضور علی فضلی، سخنرانی کرد و در آن گفت: فداکاری‌های مردم و جوانان شما در اروپا به ویژه کشور من (ایتالیا) شناخته نشده است و باید تلاش شود این حقایق هشت سال دفاع مقدس به آنان به نحو صحیح و منطقی معرفی شود.

وی در ادامه حضور خود در منطقه عملياتي شلمچه در مقر شهید باکری و با حضور سردار غیب‌پرور، ريیس سازمان بسیج مستضعفان كشور، در مصاحبه تلوزیونی با شبکه استاني خوزستان شركت كرد.

انتهاي پيام/


١٤:٥٥ - 1396/12/27    /    شماره : ٧٠١٣٣٥    /    تعداد نمایش : ١٥٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حادثه تروریستی در نیوزیلند را محکوم کرد (خبر)
 انتشار هشتمین شماره فصلنامه مطالعات روابط فرهنگی بين‌المللی (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي فرارسيدن سال 1398 را تبريك گفت (خبر)
 نوای موسیقی سنتی ایران در ايرلند طنین‌انداز می‌شود (خبر)
 هفته موسیقی سنتی ایرانی در ژاپن برگزار می‌شود (خبر)
 برگزاری نشست «ايران‌شناسی در كشورهای آلمانی زبان» (خبر)
 چهارمین هفته فیلم ایران در سارایوو برگزار می‌شود (خبر)
 حكايت ايستادگي در جستجوی حق و عدالت (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: داعش محصول بدفهمی از دین است / برای زدودن غفلت از جهان نیازمند آموزش صحیح دین هستیم (خبر)
 آغاز نوروز ایرانی با نواي موسيقي ايراني در ژاپن (خبر)
 وجود بیش از ۲۰۰ واژه فارسی در زبان اندونزیایی (خبر)
 اكران «به وقت شام» در بمبئي (خبر)
 ریشه‌های ایران‌هراسی در کشورهای همسایه و راهکارهای مواجهه با آن (خبر)
 گفت‌وگوهای دینی موجب دستیابی به نقاط مشترک می‌شود/ اخلاق و معنویت؛ زمینه‌های شکل‌گیری (خبر)
 بررسي نقش سفرنامه‌ها در توسعه روابط فرهنگي ايران و هند (خبر)
 آغاز دوره آموزشی رسانه و فضای مجازی مراکز اسلامی روسیه (خبر)
 تأکید بر توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری سازمان منطقه آزاد ماکو و نخجوان (خبر)
 نمايش مستند «براي آزادی» در توكيو (خبر)
 كتاب «شهروندان مسلمان فعال در غرب» منتشر شد (خبر)
 امتحانات پایان‌ترم زبان فارسی در یونان برگزار شد (خبر)
 برگزاری هفته فیلم ایران در شهر اوبرنواتس صربستان (خبر)
 نخستین کنگره انجمن ایرانشناسان اوراسیا در روسیه (خبر)
 كتاب «نگاهي به تركيه» منتشر شد (خبر)
 طنين موسيقي ايراني در استانبول (خبر)
 حضور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه ۴۰ ساله دستاورد‌های انقلاب (خبر)
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از سوي بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس تقدير شد (خبر)
 امضای تفاهم‌نامه همكاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان ميراث فرهنگی (خبر)
 به دنبال توسعه ابعاد مختلف همکاری‎های فرهنگی با توکیو هستیم (خبر)
 ریيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از دانشگاه المصطفی(ص) ژاپن ديدن کرد (خبر)
 دیدار رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با رییس دانشگاه کوگاکان ژاپن (خبر)
 بازدید رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از کتابخانه ملی مجلس ژاپن (خبر)
 تأکید بر آغاز گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و ژاپن (خبر)
 برگزاري نمایشگاه گروهی هنر معاصر سوریه در تبریز (خبر)
 دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی معرفی می‌شود (خبر)
 گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی (خبر)
 رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ژاپن سفر کرد (خبر)
 برگزاری سمینار زندگی، آثار و افکار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در هند (خبر)
 مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد (خبر)
 استقبال از «شبی که ماه کامل شد» در جشنواره فيلم فجر (خبر)
 سوریه فداکاری‌های جمهوری اسلامی ایران را فراموش نخواهد کرد (خبر)
 انقلاب اسلامی ایران در تمام ابعادش یگانه است (خبر)
 تجدید میثاق کارکنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با آرمان‌های امام(ره) + گزارش تصويري (خبر)
 امضای سه سند همکاری فرهنگی در دمشق (خبر)
 دستاوردهای ۴۰ ساله سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (خبر)
 سفر مرمت‌كاران آثار تاريخي گرجستان به ايران (خبر)
 امضای تفاهمنامه همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه هنر تهران (خبر)
 کتاب «سرزمین، مردم و مذهب در اندونزی» منتشر شد (خبر)
 گفت‌وگوهاي ديني اسلام و شينتوئيسم در ژاپن برگزار مي‌شود (خبر)
 ارسال مجموعه فيلم‌هاي «قدس در آینه سمن‌ها» به 80 كشور دنيا (خبر)
 سفر هیأت بانوان فرهیخته حیدرآباد پاکستان به مشهد (خبر)
 تایلند برای زیست شیعه بهتر از مالزی است/ انقلاب ایران و شیعه تایی (خبر)
 بستن راه گفتگو با دنیا یعنی بستن مسیر تکامل و پیشرفت/ تعامل با ادیان به معنی دست کشیدن از دین نیست (خبر)
 دومین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و افغانستان برگزار مي‌شود (خبر)
 خطر اختلافات داخلی در جوامع اسلامی بیشتر از تهدیدهای خارجی است (خبر)
 ديدار مسئولان كتابخانه‌هاي پاكستان با رييس كتابخانه ملي ايران (خبر)
 دیدار معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با مسئولان کتابخانه‌های ایالت سند (خبر)
 برگزاری همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران» (خبر)
 تجلیل از خانواده شهيدان مسلمان، مسيحي و زرتشتي (خبر)
 تنظيم یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌های سینمایی ایران و چین (خبر)
 فجایع سوريه با فیلم و قلم مستندسازی شود (خبر)
 همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران» آغاز شد (خبر)
 برگزاري کارگروه ملی همکاری‌های علمی فرهنگی ایران و هند (خبر)
 همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران» برگزار می‌شود (خبر)
 هفتمین دوره «نسخ خطی و شيوه‌های نگهداری و ترميم آن» افتتاح شد (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و دانشگاه الزهرا(س) (خبر)
 بررسی لزوم هم‌افزایی دیپلماسی رسمی و غیر رسمی برای پیشبرد منافع ملی (خبر)
 گفت‌وگو با محوریت معنویت و اخلاق از نیازمندی‌های جامعه جهانی است (خبر)
 تفاهمنامه همكاري سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با وزارت علوم امضا شد (خبر)
 همكاري سازمان فرهنگ و دانشگاه پيام نور براي برگزاري دوره‌هاي ايران‌شناسي (خبر)
 گروهي از نخبگان چيني به ايران سفر مي‌كنند (خبر)
 نخستین دور گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه برگزار می‌شود (خبر)
 دیدار دبیر سازمان «رنگه بارا بانگا» بنگلادش با نماینده فرهنگی کشورمان (خبر)
 شرکت سفیر و رایزن فرهنگی ایران در کنفرانس سازمان طریقت تیجانیه نیجریه (خبر)
 ايران از نظر داشته‌هاي گردشگري از جايگاه فوق‌ا‌لعاده‌اي در جهان برخوردار است (خبر)
 علاقه گرجی‌ها به ادبیات فارسی؛ از ترجمه شاهنامه تا اشعار امام خمینی(ره) (خبر)
 نمایشگاه «ایران امروز» در کویته پاکستان برپا شد (خبر)
 هویت فرهنگی ایران را با پُل ارتباطی ادبی در بلاروس به نمایش می‌گذاریم (خبر)
 دیدار رييس مركز گفت‌وگوی اديان با اسقف اعظم سيبوه سركيسيان (خبر)
 فرهنگ پله اضطرار سیاست است / روابط فرهنگی قابل خدشه نیست (خبر)
 مسئولان فرهنگي ايران و تركيه تعاملات خود را افزايش دهند (خبر)
 برپایی نمایشگاه «نوستالژی پارسی» در گالری خانه فرهنگ ایران در پاریس (خبر)
 جشنواره نقاشی پیامبر رحمت در حيدرآباد پاكستان برگزار شد (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان ميلاد حضرت عيسي(ع) را به پاپ فرانسيس تبريك گفت (خبر)
 پژوهش‌های حوزه از حصار غربت خارج شود/ ارتباط با نخبگان جهان اسلام، موجب اثرگذاری پژوهش‌ها می‌شود (خبر)
 خامه‌یار: بیزاری مردم آفریقا از استعمار نوین نمادی از وحدت و انسجام است (خبر)
 سیاست همسایگی از منظر مقام معظم رهبری تبیین شد (خبر)
 برای بین‌المللی کردن پژوهش باید نگاه بین‌المللی داشت (خبر)
 انجمن دوستی ايران و گرجستان تشكيل می‌شود (خبر)
 کنسرت موسیقی قوالی پاکستان در تهران برگزار شد (خبر)
 برگزيدگان هفته پژوهش سازمان فرهنگ معرفی شدند (خبر)
 جشنواره فرهنگي هفته فیلم ایران و نمايشگاه عكس در تفلیس در حال برگزاري است (خبر)
 نخستین همایش گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و آفریقا برگزار می‌شود (خبر)
 همكاري‌هاي خانه فرهنگ ايران و سازمان جوانان زرتشتیان بمبئي توسعه مي‌يابد (خبر)
 مراسم رونمایی از آثار پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (خبر)
 حجت‌الاسلام ايماني‌پور: آینده‌نگری در فعاليت‌های فرهنگی هدف سازمان فرهنگ است (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: آثار مکتوب سازمان فرهنگ منشأ بسیاری از تصمیم‌هاي فرهنگي كشور است (خبر)
 آيت‌الله تسخيري: آثار سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عاملی برای انجام وظایف الهی است (خبر)
 رونمایی از آثار پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در هفته پژوهش (خبر)
 دومین جشنواره «آبرنگ ایران» در تهران افتتاح شد (خبر)
 بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار مي‌‌شود (خبر)
 همکاری سازمان فرهنگ و حوزه علميه موجب اعتلای فرهنگ در عرصه بین‌الملل می‌شود (خبر)
 باید تصویری واقع‌بینانه از تحولات فرهنگی مخاطبان داشته باشیم (خبر)
 مروری بر چهل سال سینمای ایران در اسپانيا (خبر)
 امضای تفاهم‌نامه همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مديريت حوزه‌های علميه (خبر)
 آیین تبادل تفاهمنامه همكاری مشترک بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مديريت حوزه‌های علميه (خبر)
 بررسی «سهم پژوهش در دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران» (خبر)
 نمايش هنر عکاسی ایران در پنجمین فستیوال بین‌المللی دوسالانه عکس اتیوپی + گزارش تصويري (خبر)
 برگزاري نشست تخصصی «جاده ابریشم، جاده فرهنگ و تمدن» در عشق‌آباد (خبر)
 گسترش همکاری‌های فرهنگی بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه فردوسی (خبر)
 آغاز مسابقات بين‌المللي قرآن كريم تونس با شركت قاري ايراني (خبر)
 نمایش «شیار 143» در جشنواره «کرامت انسانی، عدالت و برابری» بلاروس (خبر)
 برگزاري جشنواره فیلم‌ کوتاه حقوق بشر در فيليپين (خبر)
 تأکید ایران و ترکمنستان بر اجرای مفاد برنامه مبادلات فرهنگی بین دو کشور (خبر)
 تأكيد بر توسعه روابط فرهنگی کشورهای مسیر جاده ابریشم (خبر)
 تقدير از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در نهمین همایش مدیران اسناد دستگاه‌های کشور (خبر)
 ایران محبوب‌ترین کشور «سِند» (خبر)
 تأکید بر همکاری همه‌جانبه بین ایران و ترکیه/ کمیته فرهنگی تأسیس شود (خبر)
 هفتمين جشنواره فيلم‌هاي كره‌جنوبي در پرديس سينمايي كوروش برگزار شد (خبر)
 برپایی اجلاس بین‌المللی مدل سازمان همکاری اسلامی در باکو (خبر)
 دیدار رییس شورای روابط فرهنگی هند با ابراهیمی‌ترکمان (خبر)
 پانزدهمین همایش بین‌المللی «بانوان قرآن‌پژوه» برگزار شد (خبر)
 دیدار رییس سازمان دیانت ترکیه با ابراهیمی‌ترکمان (خبر)
 نمايش آثار تلويزيوني ايران از شبکه سراسری آلبانی (خبر)
 برگزاری دور دوم گفت‌وگوي اسلام و دائوئیسم در چین (خبر)
 اعلام آمادگی شهرداری نیشابور براي انعقاد تفاهمنامه خواهرخواندگی با حیدرآباد پاکستان (خبر)
 غلبه بر بیگانگان نیازمند حفظ وحدت مسلمانان است (خبر)
 گفت‌‌وگوی دینی راهکار مؤثری برای اتخاذ مواضع مشترک است (خبر)
 دیدار اندیشمندان مسیحی با رييس مركز گفت‌وگوی اديان و فرهنگ‌ها (خبر)
 شرکت معلمان افغانستان در دوره آموزش «ارتباط مؤثر با دیگران» (خبر)
 آموزش از راه دور مربيان قرآن و عترت هرات (خبر)
 مقاومت ملت ایران برابر دشمن ستودنی است (خبر)
 جاده عشق؛ از عمود صفر تا عمود ۱۴۵۲ (خبر)
 ضرورت استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی (خبر)
 عمده‌ترین وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اجرای برنامه‌های فرهنگی است (خبر)
 تأكيد بر توسعه روابط فرهنگي ايران و استوني (خبر)
 محصولات‌مان را به فراخور بازار عرضه می‌کنیم/ با ۱۱۲ کشور روابط فرهنگی داریم (خبر)
 برپايي نمایشگاه هنرمند افغانستاني در مشهد (خبر)
 برگزاری دوره آموزشی اسلام‌شناسی در شهر کوماسی غنا (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: روابط فرهنگي ايران و اسپانيا بر ستون ادبيات استوار است (خبر)
 گرامي‌داشت 13 آبان از سوي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 امضای برنامه مبادلات فرهنگی بین ایران و ژاپن (خبر)
 خواهان استفاده از تجارب ایران در حوزه قرآن کریم هستیم (خبر)
 انتشار کتاب ایران‌شناسی در نمايشگاه كتاب تونس (خبر)
 برگزاري نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و آفریقا (خبر)
 جایزه بین‌المللی بنیاد صلح و همکاری برگزار شد (خبر)
 برگزاري جشنواره فیلم‌های ایرانی در حیدرآباد هند (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: قيام امام حسين(ع) براي نجات انسان‌ها از جهالت و گمراهي بود (خبر)
 كتاب «الحکمه العرشیه» در آلمان ترجمه و منتشر شد (خبر)
 نشست «ایران‌هراسی، چرایی، چگونگی و راهکارهای مواجهه با آن» برگزار شد (خبر)
 نشست مشترک ادیان و فرق مختلف مسیحی در فيليپين برگزار مي‌شود (خبر)
 نشست «تأثيرات جنگ رواني و تبليغات در تحولات منطقه خليج فارس» (خبر)
 برگزاري پنل‌هاي نشست هم‌افزایی ادارات‌كل ارشاد استان‌ها و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 داشته‌هاي فرهنگي خود را با هم‌افزايي دروني به جهانيان عرضه كنيم (خبر)
 گردهمايي مديران كل ارشاد استان‌ها با رييس و معاونان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 دیدار نخبگان سوری با معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (خبر)
 دیدار نخبگان سوری با معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (خبر)
 دیدار رييس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در خراسان رضوی با محقق مالزیایی (خبر)
 نشست «خاورميانه كانون تحولات و بحرا‌ن‌هاي ناشي از جنگ رواني و تبليغات» (خبر)
 افتتاحیه همایش «چشم‌انداز سیاست‌های فرهنگی ایران و روسیه معاصر» (خبر)
 گراميداشت هفته دفاع مقدس از سوي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 همایش «چشم‌انداز سیاست‌های فرهنگی ایران و روسیه معاصر» افتتاح شد (خبر)
 مراسم عزاداري سيدالشهداء(ع) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 نهضت عاشورا فرادینی است (خبر)
 همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران (خبر)
 توسعه همكاري‌هاي رایزني فرهنگی ایران و سازمان محمدیه اندونزی (خبر)
 ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد روسيه شد (خبر)
 پيام تبريك كليساي ارتدوكس روسيه به رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي عيد سعيد قربان را تبريك گفت (خبر)
 فرهنگ شهادت قدرت نرم جمهوری اسلامی و پادزهر جنگ روانی دشمن است (خبر)
 محكوميت كودك‌كشي سعودي‌ها در يمن (خبر)
 دیدار جمعی از اصحاب رسانه و جراید هند با معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی روز خبرنگار را تبريك گفت (خبر)
 پنجمين نشست قند پارسی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 پنجمين نشست قند پارسی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 نشر فرهنگ رضوی بازگشت به گفت‌وگو و عقلانیت است (خبر)
 پنجمين نشست «قند پارسی» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار می‌شود (خبر)
 پنجمين نشست «قند پارسی» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار می‌شود (خبر)
 بازديد رهبران متصوفه هند از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 دیدار معاون وزير امور خارجه اتريش با رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 تعامل انيميشن‌سازان ايران و يونان در تهران (خبر)
 آمريكايي‌ها به امضاي خود در برجام پايبند نماندند و به انزوا كشيده شدند (خبر)
 اتريشي‌ها اعتقاد دارند كه ايران يك منبع غني فرهنگي هميشه زنده است (خبر)
 نمایش «پرسه در حوالی من» در جشنواره فیلم قبرس (خبر)
 ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد لبنان شد (خبر)
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی فرارسیدن عید سعید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت (خبر)
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درگذشت حجت‌الاسلام احمد احمدی را تسلیت گفت (خبر)
 بیانیه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس (خبر)
 امضاي تفاهمنامه مركز ترجمه و نشر و مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) (خبر)
 نمایندگی‌های فرهنگی کشورمان پُل ارتباطی بين دانشگاه‌های ايران و سراسر دنیا هستند (خبر)
 ديدار معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با رييس كتابخانه اسد سوريه (خبر)
 سمینار «همسایگان در گفتمان سیاست خارجی مقام معظم رهبری» برگزار می‌شود (خبر)
 یازدهمین اجلاس «کومیاک» در سنگال برگزار می‌شود (خبر)
 دیدار رییس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در قم با رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) (خبر)
 نمایشگاه هنری ایران و سنگال گشایش یافت (خبر)
 خشونت عليه انسان، خشونت عليه خالق انسان است (خبر)
 حضور فعال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در نمايشگاه كتاب تهران (خبر)
 گفت‌وگوهاي ديني و فرهنگي ايران و صربستان آغاز شود (خبر)
 تشریح فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: «خليج فارس» تا ابد «خليج فارس» باقي مي‌ماند (خبر)
 كتاب «خليج فارس» رونمايي مي‌شود (خبر)
 سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به کابل (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • حضور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه ۴۰ ساله دستاورد‌های انقلاب
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه ۴۰ ساله دستاورد‌های انقلاب اسلامی در باغ موزه دفاع مقدس به ارایه دستاوردهای فرهنگی انقلاب می‌پردازد.

 • برگزاری همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران»
  همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران» (24 دی‌ماه) با حضور و سخنرانی شخصیت‌های دینی و فرهنگی کشورمان در حسینیه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

 • نخستين دور گفت‌وگوي ديني ايران و فرانسه برگزار شد
  نخستين دور گفت‌وگوي ديني ايران و فرانسه با موضوع «جايگاه محيط زيست در اسلام و مسيحيت كاتوليك» امروز دوشنبه 17 دي‌ماه با حضور انديشمندان مسلمان و مسيحي دو كشور برگزار شد.

 • دیدار رییس سازمان دیانت ترکیه با ابراهیمی‌ترکمان
  علی ارباش، رییس سازمان دیانت ترکیه (10 آذرماه) در رأس هیأتی ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • دیدار رییس شورای روابط فرهنگی هند با ابراهیمی‌ترکمان
  وینای ساهاسرابوده، رییس شورای روابط فرهنگی هند در جریان سفر به تهران، (10 آذرماه) ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و گفت‌گو کرد.