English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

همايش «جمهوری اسلامی ایران؛ 39 سال مقاومت و تلاش» در سيرالئون

به همت رایزنی فرهنگي كشورمان در سيرالئون همایش بزرگداشت 39 اُمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با عنوان «جمهوری اسلامی ایران؛ 39 سال مقاومت و تلاش» برگزار شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، اين همايش با شرکت بیش از 500 تن از مسلمانان و مسیحیان از سازمان‌های مختلف اسلامی و مسیحی، اساتید دانشگاه، علما، ائمه جماعات مساجد، دانشجویان و دانش‌آموزان سيرالئوني در سالن کنفرانس میاتا در فريتاون (پايتخت) برگزار شد.

در این همایش تعدادی از شخصیت‌های اسلامی و سیاسی سيرالئون از جمله شیخ احمد تیجان سیلا، رهبر معنوی شیعیان سیرالئون، حاج الاری کول، سفیر سابق جمهوری سیرالئون در تهران، میثمی‌زاده، ريیس دانشگاه المصطفی شعيه سيرالئون، فودی جلو، مدیر امور فرهنگی وزارت توریسم و امور فرهنگی سیرالئون، حیدری، سرپرست موقت سفارت و عليرضا فرامرزی، رایزن فرهنگی ايران در سيرالئون به ایراد سخنرانی پرداختند.

شخصیت دینی امام (ره) عامل انگیزشی مردم ایران در پیروزی انقلاب

اولین سخنران این مراسم شیخ تیجان سیلا، رهبر معنوي شيعيان سيرالئون بود که موضوع سخنرانی خود را مسايل مربوط به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و حوادث دوران انقلاب اختصاص دا. وی تأثیر شخصیت دینی امام (ره) را به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل انگیزشی مردم ایران در پیروزی انقلاب دانست و بیان كرد: امام همواره صادقانه با مردم سخن می‌گفت و بر خودکفایی کشور و رفاه حال مردان زنان و کودکان تأکید داشت و با این روش کشور را در مسیر توسعه قرار داد.

شیخ سیلا که خود یکی از شاهدان عینی وقایع پیش و پس از وقوع انقلاب اسلامی بود در این خصوص گفت: من سال 1974 به عنوان دانش‌آموز به ایران سفر کردم و شاهد بودم که بسیار از طلاب و دانش‌آموزان به دلیل خواندن کتاب یا هرگونه جزوه‌ای متعلق به امام خمینی (ره) بازداشت می‌شدند. شاه سعی می‌کرد، در شخصیت امام نفوذ کرده و ایشان را با وعده ایجاد شرایط و موقعیت مناسب جهت رهبری در دو شهر قم و مشهد از ادامه نهضت اسلامی‌اش باز دارد؛ اما امام همواره دست رد بر سینه حکومت می‌زد.

غرب از انقلاب اسلامي ايران خشنود نيست

در ادامه خانم حاج الاری کول، سفیر سابق جمهوری سیرالئون در تهران در سخنراني خود ضمن برجسته کردن منافع به دست آمده از رابطه دوستانه سیرالئون با ایران گفت: کاری که ایران تا کنون برای ما انجام داده، هیچ کشور دیگری انجام نداده است. امروز ایران با تأسیس مدرسه، دانشگاه، کلینیک و مرکز فرهنگی، منافع فراوانی را عاید مردم سیرالئون کرده است.

وي که از سال 1996 تا 2008 میلادی به عنوان سفیر کشورش در جمهوری اسلامی ایران حضور داشت، در ادامه سخنان خود گفت: غرب از انقلاب اسلامی ایران خوشنود نبوده و به صراحت اعلام می‌کند که ما با انقلاب مشکل نداریم و مشکل اساسی ما کلمه «اسلام» است. این در حالی است مردم ایران همواره با انقلاب همراه بودند و من از نزدیک شاهد بسیار از جشن‌های مردمی در رابطه با تحقق انقلاب اسلامی بودم.

حاج الاری کول همچنین از جمهوری اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی كشورمان در خصوص فعالیت‌های عام‌المنفعه ایران در کشورش، به ویژه آموزش جوانان سیرالئونی، سپاسگزاری و از برگزارکنندگان این همایش تشکر کرد و در پایان نیز سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به مقام معظم رهبری، دولت و مردم ایران تبریک گفت.

سياست امام (ره) مبتني بر صداقت و عدالت بود

میثمی‌زاده، ريیس دانشگاه المصطفی در سيرالئون نیز در سخنرانی خود در اين همايش به معرفی شخصیت دینی و سیاسی امام خمینی (ره) پرداخت و در اين باره اظهار كرد: امام خمینی (ره) عالمی دینی، زاهد، متقی و فردی سیاسی بود و تفکر ایشان نیز مبتنی بر جدا نبودن دین از سیاست بود.

وي سپس در تشریح شخصیت امام (ره) اظهار كرد: توحید و موحد بودن امام خمینی (ره) در مقام ایمان و عمل منتج به استقامت و پایداری ایشان در راه آرمان‌هایش شد.

میثمی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود دو تفاوت عمده رهبری سیاسی امام (ره) با سیاسیون عالم را برشمرد و گفت : اول اینکه بر خلاف دنیای امروز که سیاست مبتنی بر دروغ و تزویر است، امام خمینی (ره) سیاست خود را بر مبنای صداقت و عدالت بنا گذاشته بود؛ دوم اینکه سیاست امام (ره) مبتنی بر حمایت از مستضعفین و استفاده از قدرت آنان بود در حالیکه در سیاست‌ورزی سیاسیون عالم، استفاده از سرمایه‌داران و مستکبرین معیار عملکرد سیاسی است.

ايران در مسير خواسته‌هاي خود استوار است

فودی جلو، مدیر امور فرهنگی وزارت توریسم و امور فرهنگی سیرالئون، سخنران بعدی این مراسم بود که طي آن با برجسته کردن برخی از اقدامات دولت جمهوری اسلامی ایران و میراث ماندگار امام خمینی (ره) گفت: ما به عنوان مسلمان و به عنوان یک ملت باید به دنبال امام خمینی (ره) پا جای پای ایشان بگذاریم. باید اذعان کرد که ایشان هرگز تفاوتی میان اقشار مختلف جامعه اعم از ثروتمندان و فقیر قائل نبود و ثرتمندان را از فقرا جدا نمی‌کرد. ایشان همیشه رفتاری یکسان با تمامی مردم داشت.

مدیر امور فرهنگی وزارت توریسم و امور فرهنگی سیرالئون در ادامه ضمن اشاره به فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ايران در این کشور گفت: به تمامی ایرانیان به خاطر دستاوردهای عظیم‌شان در حکومتداری و به عنوان کشوری که همواره در راه حقیقت مبارزه کرده‌اند، تبریک می‌گویم. ایران کشوری است که علیرغم گذر از سختی‌هایی که غرب بر آنها اعمال کرده است، همچنان در مسیر خواسته‌های خود پایدار و استوار ایستاده‌اند.

وی از مسئولیت کشورمان درخواست کرد تا همچنان به انتقال علم و زیرساخت‌های توسعه‌یافته ایران به سیرالئون ادامه داده و به ویژه در گسترش روابط فرهنگی دو کشور اقدام كنند.

انقلاب اسلامي طليعه‌دار آزادي مردم ايران شد

عليرضا فرامرزی، رایزن فرهنگی ايران در سيرالئون نیز طی سخنانی ضمن تشریح وضعیت جامعه ایران پیش از انقلاب اسلامی، به ابعاد مختلف وابستگی رژیم پهلوی به غرب اشاره کرد و گفت: مردم ایران بیش از 50 سال تحت حاکمیت رژیمی زندگی کردند که هیچ ارزشی برای باورهای اسلامی مردم و استقلال سیاسی و اقتصادی کشور قائل نبود. به همین دلیل انقلاب اسلامی با همت مردم و به رهبری امام خمینی (ره) پیروز و نظام سلطنتی به سرعت سرنگون شد.

وي افزود: در این دوران ایران علیرغم برخورداری از منابع طبیعی به کشورهای خارجی وابسته بود و بسیاری از نیازهای ضروری خود را از خارج وارد می‌کرد و کمترین حمایتی از تولیدات داخلی نمی‌شد؛ تا اینکه پیروزی انقلاب اسلامی طلیعه‌دار روشنایی، آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی برای مردم ایران شد.

رایزن فرهنگی كشورمان سپس با انتقاد از سیاست خارجی نظام سلطنتی و تصویب قانون کاپیتولاسیون در زمان شاه، بیان كرد: به دنبال اتخاذ این چنین سیاستی، جنایات وحشتناکی از سوی سازمان امنیت رژیم پهلوی بر علمای دین و مردم مستضعف ایران اعمال شد. با تصویب این قانون خارجی‌ها این امکان را داشتند تا هرگونه جنایتی را بدون اینکه از سوی قوه قضايیه و دادگاه مورد تعقیب قرار بگیرند، انجام داده و به کشور خود بازگردند.

وي تأكيد كرد: این مایه شرمساری ملت ایران بود و به همین دلیل شاه مورد اعتراض امام خمینی (ره) و علمای دین قرار گرفت و از وی خواسته شد، نسبت به سیاست‌های داخلی و خارجی خود بازنگری جدی داشته باشد اما گوش شنوایی وجود نداشت.

فرامرزي سرآغاز انقلاب اسلامی را سال 1963 میلادی برشمرد و گفت: انقلاب اسلامی پس از آن آغاز شد که امام خمینی (ره) در اعتراض به قانون کاپیتولاسیون، در جمع طلاب به سخنرانی پرداخت که نتیجه آن دستگیری و تبعید امام به ترکیه و عراق بود تا صدای نهضت جدیدی که ایشان آغاز کرده بود، خاموش کنند. انقلاب امام خمینی (ره) همچون انفجار نوری بود که مشتعل شد و مسیر توسعه و بیداری اسلامی را برای تمامی کشورها هموار ساخت.

رايزن فرهنگي ايران در سيرالئون در ادامه ضمن تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: امروز ایران قدرتمند و استوار است. همانگونه که دنیا در حال تغییر است، ایران نیز در حال تغییر است. ایران در حال تکامل و ایفای نقش و توسعه ژئوپلیتیک خود در منطقه است.

وي همچنين با تشریح ضرورت توسعه دفاعی گفت: جهان ما همیشه مکانی دوستانه نیست. ایران همواره از جوانب مختلف مورد اذیت و آزار قرار گرفته است. قدرت‌های غربی در دوره‌های مختلف ایران را به دليل استقلال‌طلبی‌اش مورد رنجش قرار داده‌اند. از کودتای آمریکایی علیه دولت مصدق گرفته تا حمایت از تروریسم و حمله ددمنشانه رژيم بعث عراق به مردم ایران به مدت 8 سال؛ اما ایران هرگز سر تسلیم فرود نیاورد و برای دفاع از خود به توسعه سیستم دفاع هوایی و دریایی خود پرداخت. ایران از اینکه کشوری ضعیف باشد پرهیز داشته و با نمایش اقتدار، حفظ کرامت و غرور و مقابله با چالش‌های پیش رو برای دیگر کشورها الهام‌بخش شد.

فرامرزي تأكيد كرد: ایران همچنین به صورت تعیین‌کننده‌ای با تهاجم سعودی به یمن، اشغال فلسطین توسط رژيم صهيونيستي و انتشار تروریسم تحت حمایت غرب و برخی کشورهای منطقه به مخالفت پرداخته است. 39 سال پس از پیروزی انقلاب ایران استوار ایستاده است. البته با چالش‌هایی نیز مواجه است؛ اما نقش غیرقابل انکار و تعیین‌کننده خود را در جهان ایفا می‌کند.

رفتارهاي نابحق بين‌المللي عليه ايران ادامه دارد

در پایان اين همايش هم حیدری، سرپرست سفارت ایران در سیرالئون سخنان خود را اينچنین آغاز کرد: جمهوری اسلامی ایران در ۳۹ سال پیش با راهپیمايی‌هاي عظیم و سراسری مردم به رهبری امام خمینی (ره) و غلبه بر رژیم دیکتاتوری شاه، مستقر شد. از هنگام ورود رهبر کبیر انقلاب تا پیروزی نهايی فقط ۱۰روز طول کشید و به همین دلیل به دهه مبارک فجر نامگذاری شد.

وي ادامه داد: نزدیک به ۴ دهه جمهوری اسلامی ایران با فراز و نشیب فراوان توطئه‌های داخلی، خارجی و منطقه‌ای مواجه بوده است. از آنجايی که مردم با بصیرت ایران نظام و انقلاب را از آن خود می‌دانند، در کلیه این مراحل سخت طولانی با دادن شهدا و جانباز و مجروح بسيار، با هدایت داهیانه بنیانگذار جمهوري اسلامي ایران و پس از ایشان با راهنمايی‌های شاگرد برومند ایشان و رهبر بزرگوار فعلی حضرت آیت‌الله خامنه ای، از این نظام حمایت و محافظت كرده و می‌كند که این روند همچنان ادامه دارد.

وي افزود: کسب استقلال واقعی سیاسی و برقراری حکومت مردمسالاری دینی، از مهم‌ترین دستاوردهای نظام جمهوري اسلامي ایران است که در سایه آن توانست شاخص‌های قابل توجهی در رعایت و اجرای اصول مردمسالاری، اعطای حقوق سیاسی به شهروندان و ... به دست آورد.

حيدري همچنين گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از پشت سرگذاشتن توطئه‌ها و تروریسم داخلی، جنگ ۸ ساله علیه کشورمان که با حمایت‌های بین‌المللی از صدام همراه بود و پس از آن با پیروزی در مبارزه با تروریسم منطقه‌ای، هم‌اکنون با تحریم‌های ظالمانه بین‌المللی به بهانه نیل به توسعه و پیشرفت در علوم مختلف، حقوق بشر و سلاح‌های دفاعی از جمله موشک که برای دفاع از کشورمان در برابر تجاوزات خارجی برنامه‌ریزی شده است، مواجه شد که متاسفانه این رفتار نابحق بین‌المللی کماکان ادامه دارد.

سرپرست سفارت ايران در سيرالئون در بخش ديگري از سخنانش بيان كرد: جمهوری اسلامی ایران در وضعیتی که خود با مشکلات عدیده داخلی و منطقه‌ای و تحریم‌های ظالمانه بین‌‌المللی مواجه بوده و هست، از ابتداي پیروزی انقلاب تا کنون در سیاست خارجی با سخاوت بی‌نظیرخود روند توسعه روابط با کشورهای آفریقايی را وجه همت خودش قرار داده و این روند کماکان بر اساس منافع مشترک طرفین ادامه دارد. هم اکنون در بیشتر کشورهای آفریقايی، سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی به همراه دیگر مراکز فرهنگی، علمی و بهداشتی فعالانه حضور دارند. همینطور شاهد روند توسعه راه‌اندازی سفارتخانه‌های آفریقایی در تهران هستيم. این پدیده بیانگر اراده مثبت و علاقه رهبران طرفین آفریقايی با رهبران ایران است.

وي ادامه داد: روابط دیپلماتیک بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سیرالئون از سابقه دیرینه برخوردار است. سفارتخانه‌های دو کشور در پایتخت‌های یکدیگر حضور فعالانه دارند. به تازگي شاهد سفر هیأت پارلمانی سیرالئون به تهران بودیم. رایزنی فرهنگی، دانشگاه المصطفی و کلینیک ایران در فریتاون (پايتخت) در زمینه‌های مختلف به عنوان بازوهای مؤثر سفارت و دولت جمهوری اسلامی ایران به ارايه خدمات به دولت و مردم فهیم سیرالئون مشغول هستند.

حيدري در پايان سخنانش گفت: مایلم امروز و در اینجا از تصمیم جدی دولت متبوعم راجع به دیگر کمک مهم توسعه اقتصادی به سیرالئون در خصوص ایجاد یک مرکز آموزش فنی، حرفه‌ای و مهندسی در آینده نزدیک که به امر تعلیم و ارتقاي مهارت‌های آموزشی جوانان در رشته‌های علمی و کاربردی مؤثر بوده و موجب اشتغالزایی برای جوانان جویای کار می‌شود، یاد کنم. و در آخر، برای دولت و مردم جمهوری سیرالئون در همه امور به ویژه در تداوم روند دموکراسی و برگزاری انتخابات سالم و بدون بروز هرگونه خشونت و تنش، آرزوی موفقیت دارم.

بنا بر اعلام اين خبر، در پايان اين همايش به تعدادي از فارغ‌التحصیلان رشته کامپیوتر کمیته امداد امام خمینی (ره) که طی دو سال گذشته دوره‌های مختلف آموزشي خود را گذرانده‌اند، مدارک مورد قبول مراجع آموزشی سيرالئون اعطا شد.

همچنين در حاشيه اين همايش نمایشگاه عکس و نمایشگاه کتاب و صنایع دستی از سوي رايزني فرهنگي كشورمان برپا شده بود كه با استقبال مدعوین مواجه شد.

انتهاي پيام/

 


١١:٠٥ - 1396/11/25    /    شماره : ٦٩٨٨٦٢    /    تعداد نمایش : ١٤٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 بيان جايگاه امام باقر (ع) در نماز جمعه فريتاون سيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره دانش‌افزایی ائمه جمعه و جماعات در سيرالئون (خبر)
 نمایشگاه عکس حرم مطهر رضوی در سیرالئون برپا شد (خبر)
 نمایشگاه عکس حرم امام رضا (ع) در سیرالئون برپا شد (خبر)
 آشنایی دانشجویان دانشگاه‌های سیرالئون با فرهنگ ایرانی (خبر)
 اردوی آموزشی در سیرالئون برگزار می‌شود (خبر)
 جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) در سیرالئون (خبر)
 تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن کریم در سیرالئون (خبر)
 آموزش قرآن کریم در سیرالئون (خبر)
 نمایش سریال «امام علی(ع)» در سیرالئون (خبر)
 اردوی آموزشی دانشجویان مسلمان سيرالئون برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن ماه رمضان در سيرالئون (خبر)
 دوره دانش‌افزایی ائمه جمعه و جماعات سيرالئون پايان يافت (خبر)
 تشريح فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي ايران از رادیو SLBC سیرالئون (خبر)
 برگزاری همایش نقش رهبران دینی در رعایت اخلاق و در سيرالئون (خبر)
  بازدید رايزن فرهنگي ايران از مدارس امام صادق (ع) و شهيد بهشتي در سيرالئون (خبر)
 «جامعه و فرهنگ سیرالئون» (خبر)
 آغاز پخش سریال  «ولایت عشق» در سیرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي ايران با وزیر فرهنگ و توریسم سیرالئون (خبر)
 برگزاري همايش « محمد(ص) پیامبر وحدت و بیداری» در سيرالئون (خبر)
  ديدار رايزن فرهنگي ايران با شخصيت‌‌هاي دانشگاهي سيرالئون (خبر)
 ديدار رايزن فرهنگي كشورمان در سيرالئون با شیخ تیجان سیلا (خبر)
 برگزاري همایش شیرخوارگان حسيني در سیرالئون (خبر)
 نمايشگاه قرآن در آينه هنر در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري سمینار عفاف و حجاب در سيرالئون (خبر)
 مجری شیعه رادیو قرآن سیرالئون درگذشت (خبر)
 حال و هواي سيرالئون در روزهاي سوگ براي جانباختگان منا (خبر)
 تبيين جايگاه عيد قربان در راديو کالچار سيرالئون (خبر)
 برگزاري مسابقات قرآن كريم در سيرالئون (خبر)
 همايش «فلسطین در آئینه حقوق بشر» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همایش «پیامبر صلح و دوستی و خاندان هدایت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 اهالي سیرالئون سنی هستند اما امکان ندارد نام حسنین(ع) را روی دوقلوهای خود نگذارند (خبر)
 نشست دانشجويي انقلاب اسلامي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش «وحدت مسلمانان حول محور قرآن، پيامبر (ص) و اهل بيت (ع)» در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 لغو جشن‌های کریسمس در سیرالئون (خبر)
 شیوه‌های سنتی آموزش قرآن در سیرالئون (خبر)
 ایران، همچنان امید سیرالئونی‌هاست (خبر)
 مصاحبه قزلسفلي رايزن پيشين فرهنگي ايران در سیرالئون با روزنامه استاندارد تایمز (خبر)
 اشک‌هاي سيرالئون برای قزلسفلی/ روایت رایزنی با مديريت جهادی (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت "جبريل سي سه"عالم بزرگ اسلامي سيرالئون (خبر)
 انجمن سازمان های اسلامی در سيرالئون تاسيس شد (خبر)
 آغاز سومین دوره کلاس های تقویتی ریاضیات و فیزیک در سيرالئون (خبر)
 برگزاري مراسم اعطاي گواهي پايان دوره آموزشي كامپيوتر در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقالات در خصوص معرفي شخصيت امام خميني (ره) در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 همايش" اسلام ناب و گفتمان انقلاب اسلامی "درسيرالئون (خبر)
 معرفي فرهنگ انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله " امام خمینی (ره) رهبر بزرگ جاودانی " در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 برگزاري جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در سيرالئون (خبر)
 رادیو صدای قرآن واهل البیت(ع)سیرالئون يك ساله شد (خبر)
 تدريس دين و جهاني شدن در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 گراميداشت ايام الله دهه مبارك فجر در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آموزش دروس ریاضیات و فیزیک در دبیرستان امام صادق (ع)سيرالئون (خبر)
 برگزاري همايش جایگاه حیاتی وحدت در قرآن مجید در سيرالئون (خبر)
 برپايي مناسبت های اسلامی موجب بيداري و بصیرت جوامع اسلامي مي شود (خبر)
 بررسی عوامل و موانع وحدت در سیرالئون (خبر)
 دوازده ربيع الاول در سيرالئون تعطيل رسمي است (خبر)
 وحدت رمز عزت و عظمت مسلمین است (خبر)
 حضرت عیسی مسیح (ع) همه چیزش معجزه بود (خبر)
 همايش "نقش و جایگاه زن در اسلام"درسيرالئون (خبر)
 رايزن فرهنگي ايران عضو ويژه هيات امناي يكصد مسجد سيرالئون (خبر)
 "فاطمه" فراوان ترين نام در سيرالئون (خبر)
 جلوه های دموکراسی دراسلام به مراتب بهترمطرح شده است (خبر)
 مشاركت رايزن فرهنگي ايران درآئین سنتی برداشت برنج در سيرالئون (خبر)
 حقوق و جایگاه حیوانات در اسلام در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 همایش نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در سيرالئون (خبر)
 تسليت ائمه جمعه و جماعات سيرالئون در پي شهادت حجت الاسلام والمسلمين انصاري (خبر)
 عزاداري تاسوعا و عاشوراي حسيني در سيرالئون (خبر)
 پايدارى در راه عقيده از اصول شيعيان امام حسين (ع)است (خبر)
 دوره آموزشی عاشورا شناسی در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 کارگاه آموزشی دانش افزائی درسيرالئون برگزار شد (خبر)
 ایران الگوی دمکراسی و حکومت مردم سالاری حقیقی در جهان است (خبر)
 استقبال بي سابقه مردم شهر لونسار سيرالئون از رايزن فرهنگي ايران (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 نگاهي به جایگاه مساجد در سیرالئون (خبر)
 تدريس نهج البلاغه در دانشکده اسلامی فریتاون سيرالئون (خبر)
 همايش بررسی ابعاد سازنده انتخاب شایسته ترین گزینه تاریخ درغدیرخم در سيرالئون (خبر)
 معرفی غدیر خم به عنوان روز سرنوشت در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 كارگاه آموزشي غدير شناسي در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 تشريح پيام ها و درس هاي عيد قربان در سيرالئون (خبر)
 انتشار پيام مقام معظم رهبري به كنگره حج در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تشريح انديشه هاي اخلاقي و تربيتي حافظ شيرازي در سيرالئون (خبر)
 وفادار ترین ذوج جهان ، الگوی کامل برای بشریت (خبر)
 رژيم صهيونيستي هرگز به قوانين بين‌المللي پايبند نبوده است (خبر)
 تشريح جايگاه حج در انديشه مولانا در برنامه زنده رادیو فرهنگ سیرالئون (خبر)
 بررسی "فرهنگ ، مناسک و اهداف انسان ساز حج" در سيرالئون (خبر)
 بازديدسه ساعت مشاور رئيس جمهورسيرالئون از نمايندگي فرهنگي كشورمان (خبر)
 انتشار ويژه نامه حضرت امام رضا(ع) در سيرالئون (خبر)
 تبيين"ضرورت دشمن شناسی بر اساس معارف قرآن مجید و اهل البیت (ع)" در سيرالئون (خبر)
 مراسم سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برگزاري کارگاه آموزشی امام شناسی در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله" امام صادق (ع) بنیانگذار دانشگاه اسلامی بین المللی"درسيرالئون (خبر)
 معرفي شخصيت ابوعلي سينا در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 معرفي ابعاد شخصيت ديني و علمي و آثار علامه مجلسي در سيرالئون (خبر)
 اعطاي كتاب به مناسبت " روز جهانی مساجد "و بزرگداشت علامه مجلسی در سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "الهيات اسلامي" و "اخلاقيات اسلامي" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 اجراي طرح اطعام و اكرام در سيرالئون (خبر)
 "جایگاه حضرت خدیجه (س) در تقویت و توسعه اسلام" در سيرالئون بررسي شد (خبر)
 اهداء پنجاه جلد نهج البلاغه و كتاب "امام علي (ع) صداي عدالت انساني" به خبرنگاران سیرالئوني (خبر)
 ترویج فرهنگ قرائت دعای جوشن کبیردر سيرالئون (خبر)
 رقابت 200 حافظ و قاری سیرالئونی در مسابقات قرآني (خبر)
 نشست "بیداری اسلامی و آزادی قدس و قدس محور وحدت" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برپای نخستین ضیافت افطاری ویژه ائمه جمعه و جماعات سیرالئون (خبر)
 بررسی آراء و اندیشه های شهید مطهری در دانشگاه فورابه سیرالئون (خبر)
 تشريح ابعاد سازنده روزه توسط رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 بررسی آسیب ها وعوامل کاهنده ارزش روزه ىر خطبه های نماز جمعه سیرالئون (خبر)
 برگزاري نشست" انتظار، بیداری و توسعه "در سيرالئون (خبر)
 بررسي اندیشه های شهید مطهري با فيلسوفان غربي در سيرالئون (خبر)
 انتشار مقاله "یاد مردی که اندیشه و تفکر او خط سیر تاریخ را عوض نمود" در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 تدريس درس "شناخت صحيفه سجاديه" در سيرالئون (خبر)
 پايان پنجمین دوره کارگاه های آموزشی کامپیوتر در سيرالئون (خبر)
 همایش"جایگاه امام خمینی (ره) در توسعه علوم دینی ، بیداری و وحدت امت اسلامی "درسيرالئون (خبر)
  تشريح اهداف و پيام هاي مبعث از نگاه حضرت علي(ع) در سيرالئون (خبر)
 مراسم اعتکاف در مسجد مرکزی فریتاون سيرالئون برگزارشد (خبر)
 همايش "حضرت علی (ع) مظهر عدالت ، بیداری و حقوق بشر" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله «نقش دانشمندان ايراني در گسترش مطالعات اسلامي» در سيرالئون (خبر)
 مسلمانان تحولات و حركت های انحرافی زمان خود را بشناسند (خبر)
 برگزاري کارگاه های آموزشی رايانه در سيرالئون (خبر)
 بررسی عدالت اجتماعی در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 آشنا سازی فرهنگ نوروز در رایزنی فرهنگی ايران در سيرالئون برای فرهیختگان (خبر)
 انتشار مقاله هاي نوروزي در رسانه هاي سيرالئون (خبر)
 انتشار و پخش پيام نوروزي مقام معظم رهبري در سيرالئون (خبر)
 اهدا كتاب به مدرسه امام صادق(ع) در سيرالئون (خبر)
 برگزاري كارگاه دانش افزايي معلمان سيرالئون (خبر)
 نقش اعتقاد به معاد در زندگی دنيوی (خبر)
 بررسي جايگاه زن در نظام جمهوري اسلامي ايران از سوي مطبوعات سيرالئون (خبر)
  تدريس "شناخت اسلام" در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 رادیوی قرآن در سيرالئون راه اندازي شد (خبر)
 انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز تحقق جامعه عدل جهانی است (خبر)
 برگزاري همايش "انقلاب اسلامی ، رسالت پیامبر اکرم (ص) و بیداری اسلامی"در سيرالئون (خبر)
  بررسی جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی ، عوامل و موانع آن درسيرالئون (خبر)
 تشريح برنامه هاي ايام دهه مبارك فجر درسيرالئون (خبر)
 اكثــريت بي‌ادعــا (خبر)
 انتشارمقاله " شیعه و سنی متحد هستند"درسيرالئون (خبر)
 همايش "جایگاه حیاتی وحدت امت اسلامی"در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 انعکاس اهميت بيداری اسلامی از دیدگاه آيت الله خامنه‌ای در مطبوعات سیرالئون (خبر)
 همايش "درس های سازنده از میراث و آموزه های حضرت محمد(ص) " (خبر)
 ارائه درس تاريخ اديان براي اولين بار در دانشكده اسلامي فريتاون سيرالئون (خبر)
  برگزاري همايش نقش امام حسین (ع) در حفظ سنت پیامبر اکرم (ص) درسيرالئون (خبر)
 همايش " نقش و جایگاه ویژه امام حسین (ع) در حفظ و ضمانت سنت پیامبر اکرم (ص)" (خبر)
 ایران الگوی بسیار مناسبی برای کشورهای اسلامی در حال توسعه می باشد (خبر)
 تمجيد سفير جديد كشورمان از فعاليت هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون (خبر)
 ایران زمینه تعامل مسالمت آمیز بین پیروان ادیان الهی را فراهم نموده است (خبر)
 انتشارمقاله" حقیقت و ماهیت انقلاب امام حسین(ع)"درمطبوعات سيرالئون (خبر)
 مراسم بزرگداشت روز جهانی حضرت علی (ع) در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انتشار مقاله " محرم ، ماه عزاداری " در روزنامه استاندارد تایمز سیرالئون (خبر)
 همايش جايگاه قيام كربلا و بزرگداشت روز علي اصغر (ع) در سيرالئون برگزارمي شود (خبر)
 همايش "غدیر خم شایسته ترین انتحاب" در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 همايش " غدير خم و شايسته ترين انتخاب " در سيرالئون برگزار مي شود (خبر)
 کمیته امداد امام خمینی(ره) در سیرالئون تحولات بنیادیني ایجاد کرده است (خبر)
 محكوميت گسترده فيلم موهن توهین به ساحت پیامبر اکرم(ص)درسيرالئون (خبر)
 پیامبر اکرم(ص)محبوب ترین انسان هاست (خبر)
 نقش مربیان در برقراری صلح، وحدت و بيداری اسلامی در سيرالئون بررسی شد (خبر)
 برگزاري مراسم ویژه علمی و آموزشی درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه امام صادق (ع) در توسعه علم و دانش سيرالئون (خبر)
 بازتاب كامل بيانات مقام معظم رهبري در اجلاس عدم تعهد دررسانه هاي سيرالئون (خبر)
 بصیرت راه نجات و ضروری ترین نیاز مسلمانان است (خبر)
  اهداي بیش از دویست جلد كتب اسلامی به كتابخانه هاي شهرستان بو در سيرالئون (خبر)
 برگزاري بزرگداشت ابوعلي سينا در سيرالئون (خبر)
 " رابطه بیداری اسلامی ، فرهنگ رمضان و حمایت از آزادی قدس امتحان الهی " (خبر)
 ابراز همدردی سیرالئونی ها با ایران (خبر)
 رقابت بي سابقه دويست حافظ ، قاري و مترجم قرآن مجيد در سيرالئون (خبر)
 برگزاري ميلاد امام حسن (ع) در سيرالئون (خبر)
  رشد حیاء و عفت از آثار معنوی و دنیوی روزه است (خبر)
 اتحادیه مدارس اسلامی تحت حمایت ایران در سیرالئون تاسيس مي شود (خبر)
  بررسي فرهنگ ماه رمضان و ابعاد سازنده روزه در توسعه همه جانبه انسان درسيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره تخصصی علمی " انتظار ، بیداری و توسعه جوانان "درسيرالئون (خبر)
 بررسي جایگاه منجی عالم بشريت در دانشگاه فورابه سيرالئون (خبر)
 نشست " انتظار و توسعه " در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 برنامه هاي رايزني فرهنگي ايران در سيرالئون اعلام شد (خبر)
 برگزاري كنفرانس نقش اطلاعات حرفه ای در توسعه فرهنگی سیرالئون (خبر)
 تنها راه نجات بشر تمسک به فرهنگ و معارف اهل البیت (ع) است (خبر)
 کمک های خارجی منجر به توسعه یک کشور نمی شود (خبر)
 تبیین ره آوردهای بعثت پیامراکرم (ص) و وظایف مسلمانان درسيرالئون (خبر)
 همايش "اندیشه های بیدار کننده و ماندگارامام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 بازتاب گسترده مراسم سالگرد ارتحال امام در مطبوعات سيرالئون (خبر)
 اعتكاف دانشجويان دانشكده اسلامي فريتاون (خبر)
 حضرت علی (ع) به همه انسان ها تعلق دارند (خبر)
 انتشار شعردر وصف حضرت علي (ع)در روزنامه سلون تايمزسيرالئون (خبر)
 همایش " اندیشه های بیدارکننده و ماندگار امام خمینی (ره) برای توسعه " (خبر)
 همایش "اندیشه های بیدارکننده امام خمینی راهي برای توسعه" (خبر)
 ترويج فرهنگ اهل بيت(ع)، حلال مشكلات جوامع است (خبر)
 مراسم سالگرد آزادی جنوب لبنان در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 حضرت فاطمه (س) سرمشق کامل زنان در همه اعصار است (خبر)
 همايش «فاطمه، سرمشق زنان و منشاء بیداری» (خبر)
 مقالات تخصصي با محوريت شخصيت صديقه طاهره (س) (خبر)
 مقاله ای تحت عنوان " فاطمه ، فاطمه است " (خبر)
 همايش« فاطمه زهرا(س) الگوی ماندگار،منبع معرفت، بصیرت و بیداری برای زنان درهمه عصرها» (خبر)
 معلمان همواره درتاریخ ایران مورد احترام بوده اند (خبر)
 برگزاري مراسم بزرگداشت مقام استاد شهيد مطهري وروز معلم در سيرالئون (خبر)
 همايش حضرت فاطمه (س) و بیداری و تحول درسيرالئون برگزارشد (خبر)
 کلاس های درس شناخت اسلام «دانشگاه فورابه» (خبر)
 نشست ابعاد جهانی شخصیت سعدی (خبر)
 رئيس انجمن دوستي ايران و سيرالئون درگذشت (خبر)
 معرفي شخصيت «عطار نيشابوري» در روزنامه‌هاي سيرالئون (خبر)
 برگزاري دوره كارگاه آموزشي رايانه در سيرالئون (خبر)
 چاپ مقاله نوروز باستاني در روزنامه‌هاي سیرالئون (خبر)
 مصاحبه رایزن فرهنگی ایران در سیرالئون با روزنامه «استاندارد تایمز» (خبر)
 جشن ميلاد حضرت زينب در سيرالئون برگزار شد (خبر)
 انعكاس پیام نوروزی مقام معظم رهبري در رسانه های خبری سیرالئون (خبر)
 معرفی ابعاد سازنده ، آداب و رسوم و میراث فرهنگی نوروز (خبر)
 دومين کارگاه "اسلام، رسانه های خبری و توسعه" برگزار شد (خبر)
خبرهاي مهم
برگزاری همایش اعجاز علمی قرآن کریم در بغداد
پايان نمايشگاه و کارگاه خطاطي و تذهيب هنرمندان ایراني در پیشاور
برگزاری همایش بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در استانبول
نمایشگاه خطاطی، تذهیب و صنایع دستی در پیشاور + تصاویر
گسترش همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و المنار تونس
برگزاری سی‌ودومین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق
نقش دانشجویان دانشگاه تبریز در قیام 29 بهمن چه بود؟/ نحوه مواجهه رژیم پهلوی با قیام مردم تبریز در 29 بهمن 56
برپايي نمایشگاه هنر معاصر ایران و سریلانکا + تصاوير نمايشگاه
نمایش دستاوردهای فرهنگی و گردشگری ایران در اتیوپی
نمایشگاه فرهنگی ـ هنری خوشنویسی ایران در نخجوان برپا شد
پایان هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه داکا
افتتاح آموزش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه کامپالا
كتاب «نگاهي به تركيه» منتشر شد
کارگاه آموزش هنر خطاطي و نقاشي ايراني در بلاروس برگزار شد + گزارش تصويري
چهارمین نشست دوستداران زبان فارسی در لاذقیه برگزار شد
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • حضور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه ۴۰ ساله دستاورد‌های انقلاب
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نمایشگاه ۴۰ ساله دستاورد‌های انقلاب اسلامی در باغ موزه دفاع مقدس به ارایه دستاوردهای فرهنگی انقلاب می‌پردازد.

 • برگزاری همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران»
  همایش «همبستگی معنوی ادیان برای سربلندی ایران» (24 دی‌ماه) با حضور و سخنرانی شخصیت‌های دینی و فرهنگی کشورمان در حسینیه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

 • نخستين دور گفت‌وگوي ديني ايران و فرانسه برگزار شد
  نخستين دور گفت‌وگوي ديني ايران و فرانسه با موضوع «جايگاه محيط زيست در اسلام و مسيحيت كاتوليك» امروز دوشنبه 17 دي‌ماه با حضور انديشمندان مسلمان و مسيحي دو كشور برگزار شد.

 • دیدار رییس سازمان دیانت ترکیه با ابراهیمی‌ترکمان
  علی ارباش، رییس سازمان دیانت ترکیه (10 آذرماه) در رأس هیأتی ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • دیدار رییس شورای روابط فرهنگی هند با ابراهیمی‌ترکمان
  وینای ساهاسرابوده، رییس شورای روابط فرهنگی هند در جریان سفر به تهران، (10 آذرماه) ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس این سازمان دیدار و گفت‌گو کرد.