English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦


  چاپ        ارسال به دوست

بازديد نمايندگان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از انجمن دوستي فيليپين و ايران

مدیران کل فرهنگی آسیا و اقیانوسيه و طرح و برنامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ضمن حضور در انجمن دوستی فیلیپین و ايران، با رييس اين انجمن، ديدار كردند.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، قربانعلي پورمرجان، مدیرکل فرهنگی آسیا و اقیانوسيه و حميد مصطفوی، مدیرکل طرح و برنامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با جمعي از اعضای انجمن دوستی فیلیپین و ايران به ریاست هنه لیتو سیویلیا، معاون مرکز مطالعات آسیایی دانشگاه یو ـ پی ديدار كردند.

سیویلیا، فارغ‌التحصیل رشته روابط بین‌الملل دانشگاه تهران و مدرس و معاون مرکز آسیایی دانشگاه  یو ـ پی  در آغاز اين ديدار گزارشی در خصوص فعالیت‌های انجام شده توسط انجمن دوستی فيليپين و ايران ارايه داد.

در ادامه قربانعلي پورمرجان، مدیرکل فرهنگی آسیا و اقیانوسيه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، گفت: واقعیت این است که انجمن‌های دوستی همواره تقویت‌کننده روابط فرهنگی و دوستی دو کشور هستند، بر همین اساس ما نیز در نظر داریم همکاری با انجمن دوستی فيليپين و ايران و مرکز مطالعات آسیایی را تقویت كنيم. همچنين امروزه شناخت مردم ایران و فیلیپین از یکدیگر عمیق نیست؛ بنابراين سازمان‌های مردم‌نهاد نقش بسزایی در این زمینه ایفا می‌کنند.

وي ادامه داد: ما در ایران در گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و آسیا و همچنین گفت‌وگوهای دینی اسلام و پیروان دیگر ادیان آسمانی فعالیت وسیعی داریم؛ زیرا معتقدیم گفت‌وگوهای فرهنگی شناخت ما را از یکدیگر گسترش می‌دهد.

مدیرکل فرهنگی آسیا و اقیانوسيه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به صنعت ترجمه و حساسیت آن افزود: ترجمه برخی از متون از جمله نوشته‌های آیت‌الله جوادی‌آملی از پیچیدگی‌هاي خاصی برخوردار است و ایشان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین متفکران فلسفه اسلامی کتب زیادی دارند که می‌توان از طریق ترجمه، افکار ایشان را در اختیار دیگران قرار داد.

وي افزود: ارتباطات مرکز مطالعات آسیایی دانشگاه یو ـ پی نباید تنها محدود به رایزنی فرهنگی ايران در فیلیپین باشد؛ بلکه می‌توانید با مراکز بزرگ دیگری مانند دانشکده مطالعات جهانی و مؤسسات دیگر در تماس باشید و رایزنی فرهنگی ايران مي‌تواند به عنوان واسطه، شما را با چنین مراکزی مرتبط كند.

تأكيد بر تعامل فرهیختگان ايران و فيليپين

سپس هنه لیتو سیویلیا، معاون مرکز مطالعات آسیایی دانشگاه يو ـ پي و ريیس انجمن دوستی فيليپين و ایران با بيان سخناني دوباره گفت: انجمن دوستی در زمینه فعالیت‌های آکادمیک با دانشگاه‌های تهران و علامه طباطبایی ايران در ارتباط مستقیم است.

وي افزود: با نظر شما موافقم که شناخت مردم دو کشور از یکدیگر بسیار کم است. در زمینه تحقیقات علمی آموزشی نیز ما به دنبال آموزش‌های کیفی هستیم. کتاب «پنجاه سال روابط دیپلماتیکی و فرهنگی فيليپين و ايران» که حاصل سخنرانی‌های شخصیت‌ها و متفکرین دو کشور بود را با بررسی‌های دقیق و با حمايت رایزنی فرهنگی ايران منتشر کردیم و نسخه‌هایي از آن را به دفاتر ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه و دیگر مجامع مهم فیلیپین ارسال کردیم. همچنين در زمینه نشست فرهیختگان دو کشور نیز آمادگي خود را اعلام مي‌كنيم.

گفت‌وگو در خصوص معرفي بيشتر سينماي ايران در فيليپين و تعامل و روابط شخصيت‌هاي سينمايي، هنري و فرهنگي دو كشور، از ديگر مباحث مطرح شده در اين ديدار بود.

انتهاي پيام/


١٤:٢٠ - 1396/06/21    /    شماره : ٦٨٥٧٨٣    /    تعداد نمایش : ٤٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
مناسبت
 

 

گزارش تصويري
 • اختتاميه روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران، 20 بهمن‌ماه در سالن تئاتر درام موسیقی ملی تئاتر «مختومقلی» در عشق‎آباد به کار خود پایان داد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر ديروز (18 بهمن ماه) با حضور هنرمنداني از جمهوري اسلامي ايرن و تركمنستان در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • افتتاح روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان
  روزهاي فرهنگي ايران در تركمنستان عصر امروز (18 بهمن ماه) با حضور وزير فرهنگ تركمنستان و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در عشق‌آباد افتتاح شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»
  همايش «قدس، پايتخت صلح اديان»، صبح امروز (11 بهمن‌ماه) با حضور ابوذر ابراهيمي‌تركمان و شخصيت‌ها، مقامات علمي و ديني كشورمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.