English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦


  چاپ        ارسال به دوست

عباس خامه‌يار در هم‌اندیشی شبکه الجزیره:

تفاهم و تقارب جوامع اسلامي مانع افراط‌گرايي مي‌شود/ضرورت درك مشترك براي حل مسأله فلسطين/استراتژي صهيونيست حذف فرهنگ‌ها

رییس کمیته فلسطین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در يازدهمين نشست سالیانه شبکه الجزیره قطر، گفت:  تفاهم و تقارب جوامع اسلامي مانع افراط‌گرايي مي‌شود.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، یازدهمین نشست سالیانه شبکه الجزیره قطر با موضوع «بحران دولت‌سازی و آینده نظام‌های منطقه‌ای خاورمیانه» با حضور متفکران و اندیشمندانی از کشورهای قطر، سودان، سوریه، مغرب، انگلستان، مصر، تونس، یمن، سومالی، عراق، الجزایر، عربستان سعودی، ترکیه، کویت، فلسطین، روسیه و ایران (عباس خامه‌يار، معاون بين‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي)، طي روزهای 25 و 26 فروردین در دوحه، برگزار شد.

در این نشست که نمایندگانی از سازمان عفو بین‌الملل و صندوق جهانی پول هم حضور داشتند، طی دو روز متوالی موضوعات مرتبط با چالش‌های پیش روی حکومت‌های عربی مورد بحث و گفت‌وگو و بررسي قرار گرفت.

عباس خامه‌یار، معاون بين‌الملل و رییس کمیته فلسطین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان تنها سخنران ایرانی به این نشست دعوت شده بود. وي در بدو ورود مورد استقبال صلاح‌الدین الزین، ريیس مرکز مطالعات الجزیره و دبیر این کنفراس قرار گرفت.

خامه یار همچنین در روز دوم و در پانل «مرور 100 سال بر توافق بالفور و چشم‌انداز آینده رژیم صهیونیستی» به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود گفت: اجازه می‌خواهم مبحث  خود را با صراحت تمام در مورد موضوع پیشنهادی همایش، یعنی مرور 100 سال بر توافق بالفور: چگونگی موجودیت آینده رژیم صهیونیستی در منطقه، بیان کنم و تلاش می‌کنم به عنوان یک پژوهشگر، دیدگاه ایرانی خودم را در خصوص آینده این رژیم غاصب و پیام‌های ناشی از آن بر ملت‌هایمان را به اختصار بیان نمایم و این خود نتیجه تلاش‌های بیش از سه دهه از فعالیت‌های تقریبی من میان ایرانیان و اعراب است.

وي سپس با گفتن اينكه اشکال اساسی بین ایرانیان و برخی از عرب‌ها (و نه همه آنها) این است که فهم واحدی از ماهیت موجودیت اسرائیل در منطقه ندارند. درک مشترک و فهم دقیق و یکسان برای داشتن یک چشم‌انداز بهتر برای کمک به موضوع فلسطین بسیار ضروری است، ادامه داد: پاسخ به سؤال مرور 100 سال بر معاهده بالفور و منظور از کیان صهیونیستی در منطقه بسیار مهم است. به ویژه اینکه بر اساس معاهده سایکس ـ پیکو در سال 1916 کشورهای عربی بر اساس مرزهای وهمی تجزیه شدند و فرصت انجام عمل مشترک عربی از آنها سلب شد و بر اساس این تقسیم‌بندی، منطقه عربی دچار بحران‌های زیادی شده است.

وي افزود: بر همین اساس می‌توان نتیجه‌گیری کرد که این معاهده (سایکس ـ پیکو) اجرای برنامه محرمانه غرب برای ایجاد کیان شرور صهیونیستی تحت عنوان وطن ملی یهودیان در قلب جهان اسلام بوده است.

خامه‌يار تأكيد كرد: آنچه امروزه از حوادث خطرناک جهان اسلام به ویژه منطقه عربی اتفاق می‌افتد، نتیجه معاهده سایکس ـ پیکو است و با پایان این مرحله صد ساله، وارد مرحله جدیدی می‌شویم که می‌توانیم از آن به عنوان سایکس ـ پیکو 2 نام ببریم که شامل تخریب زیرساخت‌های کشورهای اسلامی و عربی در برابر تهدید امنیتی اسرائیل است و این تخریب نیز در راستای اجرای پروژه استراتژیک تحقق هدف استعماری «از نیل تا فرات» اسرائیل است.

معاون بين‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي همچنين گفت: می‌توان گفت؛ از مهم‌ترین نشانه‌های سایکس ـ پیکوی جدید، تقسیم لیبی به سه کشور بر اساس اقلیم شامل طرابلس در غرب، برقه در شرق و خزان در جنوب است. در مورد سودان، ترسیم نقشه جدید دولت سودان بعد از اجرای برنامه اول و جداسازی جنوب سودان است که این کشور را به 5 منطقه دیگر تقسیم خواهد کرد. همچنین تقسیم عراق و سوریه که نیازی به بیان دلیل نیست و بر اساس قومیت و طوایف این کشورها تقسیم كنند.

وي افزود: در خصوص کشور مصر نیز بر طبل فتنه طایفه‌ای می‌زنند تا این کشور را همچون سایر کشورهای عربی به اجزای کوچک‌تر تقسیم كنند یا فتنه مذهبی در آن ایجاد کنند. همچنین تلاش برای بحران‌سازی  در ترکیه علیرغم اینکه این کشور بیش از 64 سال عضو پیمان ناتو است؛ ولی با این وجود کودتای نافرجام توسط آمریکایی‌ها در آن صورت می‌گیرد.

خامه‌يار ادامه داد: این استراتژی استعماری فقط سرزمین‌های کشورهای اسلامی را هدف نگرفته است؛ بلکه سر پیکان حمله آن بر تمدن‌ها و فرهنگ‌های ملل و دولت‌ها در منطقه است؛ چرا که شاهد ویران کردن آثار تمدنی و باستانی در منطقه خودمان با روشن کردن فتنه در منطقه هستيم و این اتفاقی نیست که آثار تمدنی باستانی در سوریه و عراق و سایر کشورهای ویران شده و موزه‌ها اینگونه به غارت می‌روند، در حالیکه ساختمان‌های وزارتخانه‌ها و مؤسسه‌های مالی از این حملات مصون مانده است. این اتفاق در مورد موزه‌های مصر و ویران‌سازی شهرهای تاریخی عراق و تدمر و ادلب در سوریه هستيم؛ در حالیکه رژیم صهیونیستی طی 70 سال در این حد تخریب انجام نداده است.

رییس کمیته فلسطین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در بخش ديگري از سخنانش اظهار كرد: بعد از 100سال که از عمر سایکس ـ پیکو و بالفور و 70 سال از تشکیل دولت غاصب می‌گذرد، امروزه بیش از هر زمانی دیگر  احساس می‌شود که مجریان سایکس ـ پیکو بر «تثبیت موجودیت اسرائیل» در منطقه و توسعه‌طلبی این رژیم به ویژه بعد از شکست‌های تاریخی از مقاومت لبنان در سال 2006 و قبل از آن آزادی نوار اشغالی جنوب لبنان در سال 2000 و همچنین شکست‌هایی که از نیروهای مقاومت فلسطین در غزه و سایر اراضی فلسطین اشغالی در سال‌های 2012 و 2014 بر آنها وارد شد، تلاش می‌کنند.

خامه‌يار ادامه داد: امروزه علیرغم بحران‌های داخلی رژیم غاصب صهیونیستی که نتیجه چنددستگی جریان‌های دینی و قومی این رژیم است و در نتیجه آن جریان صهیونیستی الحردیم و جریان غیرصهیونیستی ارتدوکس از یکدیگر جدا شده‌اند؛ نیروهای امپریالیستی و استعماری همچنان تلاش می‌کنند تا روح جدیدی در کالبد آن دمیده و در خدمت اهداف قدرت‌های عربی قرار گیرد. متأسفانه برخی از قدرت‌ها و جریان‌های سیاسی منطقه‌ای هم به تحقق این هدف کمک می‌کنند. علیرغم اینکه این رژیم با شکست در سال 2006 از دستیابی به اهداف خود بازمانده بود. این تلاش‌ها در زمانی اتفاق می‌افتد که با گسترش شبکه‌های ارتباط جمعی و به وجود آمدن ده‌ها سازمان مردمی مخالف اسرائیل در غرب شکل گرفته است که تاکنون چنین حجمی از مخالفت‌ها با اسرائیل سابقه نداشته است و ما به عنوان مسلمان و عرب، متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم از شرایط به وجود آمده استفاده کنیم.

وي همچنين با بيان اينكه متفکر بزرگ «مالک بن نبی» کتاب خود را با موضوع یهود، خطر ها و برنامه‌های استعماری تألیف کرد و بالاخره بعد از 50 سال تأخیر به چاپ رسید، اظهار كرد: وی می‌گوید؛ اسرائیل صف مقدم استعمار غربی در جهان اسلام است و بر اساس نظر ایشان، تشکیل اسرائیل پروژه استعماری از نیل تا فرات است و دیدگاه ایرانی در خصوص تشکیل این رژیم نیز بر همین پایه قرار دارد و توجه شما را به مفاهیم ایدئولوژی حضرت امام خمینی (ره) را جلب می‌کنم که فرمود: اسرائیل غده‌ای سرطانی در جسد امت اسلامی است.

وي همچنين گفت: دیدگاه ایرانی در خصوص پیدایش اسرائیل بر این نکته تأکید دارد که تشکیل این رژیم بیش از آنچه در دیدگاه برخی از برادران عرب ما در این خصوص وجود دارد، دارای عمق استراتژیک خطرناک است. یعنی اسرائیل تنها یک پروژه اشغالِ اراضی عرب‌ها نیست؛ بلکه تهدیدی جدی و خانمان‌سوز برای کل جهان اسلام به شمار می‌رود و انقلاب اسلامی ایران اصولاً ماهیتی ضد استعماری دارد و مخالف هرگونه توسعه‌طلبی است و با نقشه‌های استعماری اسرائیل به شدت مقابله و از تثبیت آن جلوگیری کرده و با حمایت از مقاومت‌های منطقه، این رژیم را در مربع اول خود بازگردانده است.

خامه يار ادامه داد: جلوگیری از توسعه پروژه اسرائیل در منطقه از منظر تهران، جلوگیری از روند پیشروی‌های استعماری در همه ابعاد و زمینه‌های آن است که تنها بخشی از آن، اشغال سرزمین‌های عربی است که چنین دیدگاهی در باورهای  برخی از رژیم‌های کشورهای عربی در مواجه با اسرائیل دیده نمی‌شود.

وي در بخش ديگري از سخنانش گفت: از این فرصت استفاده می‌کنم تا از نخبگان گردهم آمده در این همایش دعوت کنم  برای ایجاد تفاهم و تقارب بیشتر میان ایران و عرب تا در چارچوب «فهم دقیق حقیقت و ماهیت اسرائیل» گفت‌وگوهایشان را به هم نزدیک کنند. گفت‌وگوهای استراتژیک، ما را به کشف و شناخت حقیقت و ماهیت اسرائیل به عنوان عامل اصلی بحران‌زایی در منطقه رهنمون خواهد ساخت. تأکید می‌کنم  ایرانی‌ها، اعراب را هرگز دشمن خود نمی‌دانند گرچه از برخی مسئولان عرب، جفا و مواضع بی‌طرفانه‌ای را دیده‌اند، کما اینکه بعضی از آنها در جنگ تحمیلی علیه ایران حمایت‌های ‌گسترده‌ای را از دشمن ایران داشتند؛ اما اسرائیل همچنان به عنوان دشمن شماره یک باقی خواهد ماند.

وي ادامه داد: بر طبل طايفه‌گری زدن و تا این حد با دشمن صهیونیستی همراهی کردن از سوی بعضی‌ها بسیار تأسف‌بار و خطرناک است. تبدیل کردن اختلاف‌های سیاسی به اختلاف‌های مذهبی در این حد امر بسیار ناخوشایند است. آنهایی که مروج فتنه طايفه‌ای هستند، به کجا خواهند رفت؟ من با صدای بلند می‌گویم دغدغه اول و آخر جمهوری اسلامی ایران مبارزه با تبعیض شیعه و سنی است و مقابله با تلاش تفرقه‌افکنانه برای قرار دادن شیعه و سنی برابر یکدیگر، است.

انتهاي پيام/

 


١٥:٠٠ - 1396/01/29    /    شماره : ٦٧٥٩٢٦    /    تعداد نمایش : ٨٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 فراخوان چهارمين جایزه جهانی اربعین منتشر شد (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه حاجت‌تپه تركيه در ايران (خبر)
 قیام امام حسین (ع) برای احیای امر به ‌معروف و نهی از منکر بود (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه سوسه تونس در ايران (خبر)
 افزايش همكاري‌هاي سازمان فرهنگ و شبكه قرآن (خبر)
 ششمين سالگرد كرسي اذانگاهي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد (خبر)
 جایگاه قرآنی کشور در حوزه بین‌الملل تقويت مي‌شود (خبر)
 نابودی ریشه‌های فرهنگی مسلمانان هدف اصلی اشغالگران است (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و بالكان برگزار مي‌شود (خبر)
 استمرار حیات رژیم صهیونیستی تداوم نظام غرب بر اندیشه مسلمانان است (خبر)
 ايران هسته اصلي تمدن اسلامي است (خبر)
 همایش «آزادی قدس و فلسطین» در مالزی افتتاح مي‌شود (خبر)
 دهمين هم‌انديشي نمايندگان فرهنگي ايران آذرماه سال جاري برگزار مي‌شود (خبر)
 ديدار ابراهيمي‌تركمان با بنيانگذار مجمع بين‌المللي گفت‌وگوي تمدن‌هاي رودس (خبر)
 جهالت مدرن در عصر کنونی عامل دوری انسان از صلح است (خبر)
 دیپلماسی وقف ظرفیت عظیم در جهان اسلام است (خبر)
 گفت‌وگو همراه با عقلانيت سبب صلح و دوستي در جهان مي‌شود (خبر)
 خامه‌يار: اعراب مرتجع، قدرت نرم قطر را برنتابيدند (خبر)
  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و مؤسسه فرهنگ معاصر همكاري مي‌كنند (خبر)
 پانزدهمين مجمع بين‌المللي «گفت‌وگوي تمدن‌هاي رودس» در يونان برگزار مي‌شود (خبر)
 انتشار كتاب صحيفه سجاديه به زبان بنگالي (خبر)
 فراخوان مقاله گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي منتشر شد (خبر)
 برگزاري مراسم عزاداري سالار شهيدان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 ايران‌‍‌شناسان سفيران صلح جهاني هستند/معرفي حقايق تاريخ و فرهنگ ايران به جهانيان (خبر)
 دیدار خامه‌يار با رييس دانشگاه لبنان (خبر)
 ايرانِ هميشه عظيم؛ از امپراتوري‌هاي باستان تا نهضت‌هاي معاصر (خبر)
 برگزاري نشست «نقش ولايت و رهبري در حفظ كيان اسلامي و دفاع مقدس» (خبر)
 برگزاري ‌آيين اختتاميه ششمين دوره دانش‌‌افزایی ایرانشناسي (خبر)
 محمدمهدی عاکف یکی از بزرگترین مدافعان وحدت شیعه و سنی بود (خبر)
 رونمایی ترجمه اردوی ۲ کتاب از رهبر انقلاب و شهید مطهری (خبر)
 آيين اختتامیه ششمين دوره دانش‌‌افزایی  ایرانشناسي در تهران برگزار مي‌شود (خبر)
 اختتاميه هفتمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و اتريش (خبر)
 علاقه‌ صربي‌ها به اشعار آهنگین فارسي باعث ترجمه ديوان حافظ شد (خبر)
 ترجمه ديوان حافظ به زبان صربي در تهران معرفي مي‌شود (خبر)
 يونس نوربخش: اطلاق «عصر سكولار» به تمامي دنياي امروز نادرست است (خبر)
 عبدالرحيم گواهي: پيروان اسلام و مسيحيت به جاي رقابت با هم همكاري كنند (خبر)
 هفتمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و اتريش (خبر)
 ارائه مقاله توسط انديشمندان اتريشي (خبر)
 حجت‌الاسلام يونسي: فجايع بشري به دليل نپذيرفتن انسان‌ها توسط ديگر انسان‌هاست (خبر)
 اشتفان شولتز: گفت‌وگوهاي بيناديني سبب تغيير نگاه‌ها به پيروان اديان شده است (خبر)
 آيت‌الله محقق‌داماد: بشر در رابطه با طبیعت آزادی مطلق ندارد (خبر)
 محمدمهدي تسخيري: انسان، طبيعت و آزادي سه ضلع قوام عالم هستي هستند (خبر)
 آيت‌الله تسخيري: ظلم نكردن به انسان و طبيعت، تأكيد قرآن به بشريت است (خبر)
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي فراخوان مقاله داد (خبر)
 فرصت مطالعاتي دانشجوي دانشگاه آتن در ايران (خبر)
 نخستين نشست گفت‌وگوهای فرهنگی هنرمندان ایران و جهان عرب برگزار مي‌شود (خبر)
 انديشه‌هاي امام (ره) در بنگلادش تأثير بسزايي گذاشته است (خبر)
 نخستين دور گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي دي ماه سال‌جاري برگزار مي‌شود (خبر)
 تقدير نمایندگي سازمان ملل در بلاروس از رايزني فرهنگي ايران (خبر)
 سازمان فرهنگ هر ساله صدها هنرمند زن و مرد را به خارج از كشور اعزام مي‌كند (خبر)
  ششمين‌ دوره دانش‌افزايي ايرانشناسي در تهران افتتاح شد (خبر)
 برگزاري پنجمین سمینار روابط فرهنگی ایران و چین (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان خواستار پايان دادن به خشونت‌ها عليه مسلمانان ميانمار شد (خبر)
 زبان فارسي ابزار ارتباطي ايجاد صلح و دوستی بين كشورهاست (خبر)
 ششمين دوره دانش‌افزايي ايران‌شناسي در تهران برگزار مي‌شود (خبر)
 دومين هفته فرهنگي تونس در تهران برگزار مي‌شود (خبر)
 گزارشي از سفر رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به چين (خبر)
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي كشتار مسلمانان ميانمار را محكوم كرد (خبر)
 هم‌اندیشی برگزاري همایش گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و عرب برگزار شد (خبر)
  افتتاح دوره دانش‌افزايي زبان فارسي دانشجويان تونسي در تهران (خبر)
 ديدار هیأت كنفرانس اسقفان سوئیس با خليفه ارامنه اصفهان (خبر)
 پنجمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و كنفرانس اسقفان سوئيس پايان يافت (خبر)
 دين هيچگاه نمي‌تواند از خشونت پشتيباني كند (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: آینده جامعه بشری نیازمند باور به خداوند است/ عشقمان را به بشريت افزايش دهيم (خبر)
 دبيركل كنفرانس اسقفان سوئيس: دوستي مسلمانان و مسيحيان براي جهان عاري از خشونت ضروري است (خبر)
 آیت‌الله تسخیری: ناخودآگاهي عامل اصلي گرايش به رادیکالیسم است (خبر)
 اسقف آلن دي رائمي: گفت‌وگوي ديني مانع رواج افراط‌گرايي است (خبر)
 عبدالحسین خسروپناه: عقلانیت حکیمانه مانع از خشونت و افراطی‌گرایی مي‌شود (خبر)
 خلیفه ارامنه تهران: معرفت خود را نسبت به دين افزايش دهيم (خبر)
 محمدي‌عراقي: گروه‌هاي مذهبي عقل‌ستيز عامل پيدايش انديشه‌هاي افراطي هستند (خبر)
 پدر رومان استاگر: پيوند با خداوند مايه صلح بشر است (خبر)
 پنجمين دور گفت‌وگوي ديني ايران با كنفرانس اسقفان سوئيس (خبر)
 عماد افروغ: فرهنگ گفت‌وگو از پيش‌شرط‌هاي جلوگيري از افراط‌گرايي است (خبر)
 عضو كنفرانس اسقفان سوئيس: جوامع ديني از سوي افراط‌گرايان در معرض تهديد هستند (خبر)
  برگزاري دور‌ه‌هاي ايران‌شناسي از اهداف مهم سازمان فرهنگ است (خبر)
  آغاز پنجمين دور گفت‌وگوي ديني ايران با كنفرانس اسقفان سوئيس (خبر)
 حجت‌الاسلام الویری: تاريخ ايران مملو از روابط مسالمت‌آميز پيروان اديان است (خبر)
 ديدار نمايندگان كنفرانس اسقفان سوئيس با ابراهيمي‌تركمان (خبر)
 ايران داراي پيشرفته‌ترين كارگاه‌هاي مرمت نسخ خطي در دنياست (خبر)
 دور پنجم گفت‌وگوي ديني ايران با شوراي اسقفان سوئيس برگزار مي‌شود (خبر)
 زنان با فعاليت در عرصه اجتماعي اسلام رحماني را معرفي كنند (خبر)
 گفت‌وگو و تعامل زمینه‌ تقریب مذاهب اسلامی را فراهم مي‌كند/ ايران منادی صلح (خبر)
 نمایندگان شورای جهانی کلیساها در حرم حضرت معصومه (س) (خبر)
 استادان زبان فارسی در خارج از كشور سرمایه‌های ارزشمندي هستند (خبر)
 ساخت فیلم‌‌هاي مشترك باعث توسعه روابط فرهنگي دو كشور مي‌شود (خبر)
 افتتاح هفته فيلم ايران در چين (خبر)
 نهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و شوراي جهاني كليساها پايان يافت (خبر)
 امضاي تفاهمنامه سازمان شانگ ووی چین و انتشارات بین‌المللی الهدی (خبر)
 رونمايي از ترجمه چيني مجموعه 23 جلدی شاهکار ادب فارسی (خبر)
 افتتاح غرفه ايران در بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن (خبر)
 ميزباني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي از پدر شهيد فرانسوي دفاع مقدس (خبر)
 مهم‌ترین مسأله در گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت (خبر)
 ايران و چين پايبندي‌ عميقي به فرهنگ بومي خود دارند (خبر)
 بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پكن افتتاح شد (خبر)
 استاد دانشگاه لوزان سوئيس: تفسير جديدي با درك متقابل از متون مقدس ارائه دهيم (خبر)
 رييس دانشگاه هارتفورد آمريكا: تفاسير متون مقدس در شكل‌گيري شخصيت انسان نقش دارد (خبر)
 محمدحسین مختاری: تکفیر محصول الگوهای رفتاری افراط‌گرایانه است (خبر)
 ايران داراي ظرفيت بي‌نظير فرهنگي است/خواستار اجراي برنامه‌هاي در خصوص ميراث فرهنگي، ايران شناسي، چين شناسي (خبر)
 رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي وارد چين شد (خبر)
 نهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و شوراي جهاني كليساها (خبر)
 شیخ سلفی؛ قربانی تروریسم فکرى (خبر)
 محمدمهدي تسخيري: برداشت‌هاي ناصواب از متون مقدس جامعه را به تباهي مي‌كشاند (خبر)
 اسقف سركيسيان: تفسير غلط از متون مقدس همزيستي را به خطر مي‌اندازد (خبر)
 كلارا آموس: تفسير متون مقدس مي‌تواند عاملي براي صلح يا خشونت باشد (خبر)
 رمزی گرمو: تفسير نادرست از متون مقدس باعث جنگ‌ در خاورميانه شده است (خبر)
 حجت‌الاسلام نواب: گروهي با نگاه خوارجي به اسلام بازگشته‌اند (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: خشونت عليه انسان، خشونت عليه خداوند است (خبر)
 نهمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و شوراي جهاني كليساها افتتاح مي‌شود (خبر)
 پنجمين دوره آموزش «نسخ خطي و شيوه‌هاي نگهداري و ترميم آن» برگزار مي‌شود (خبر)
 امام خميني (ره) ميراث جاوداني از آموزه‌هاي اسلامي براي بشريت باقي گذاشت/ رشد گرايش جوانان به اسلام‌شناسي (خبر)
 تجليل از خانواده شهيد محسن حججي در اجلاس سراسري روز جهاني مسجد (خبر)
 دوره دانش‌افزايي ويژه دانشجويان گرجي در تهران برگزار مي‌شود (خبر)
 نهمين دور گفت‌وگوهاي ديني ايران با شوراي جهاني كليساها برگزار مي‌شود (خبر)
 برگزاري نشست مسئولان دانشگاه‌هاي‌ لبنان با معاون بين‌الملل سازمان فرهنگ (خبر)
 نشست  مسئولان دانشگاه‌هاي لبنان با معاون بين‌الملل سازمان فرهنگ (خبر)
 امضای تفاهمنامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با ‌موزه دفاع‌مقدس (خبر)
 فرصت مطالعاتي استاد اسلام‌شناسي دانشگاه زيمبابوه در ايران (خبر)
 فرهنگ اسلامي را با زبان جهاني ترويج كنيم (خبر)
 نشست  مسئولان دانشگاه‌ لبنان با معاون بين‌الملل سازمان فرهنگ برگزار مي‌شود (خبر)
 رسانه‌هاي اسلامي توطئه غرب عليه ايران را خنثي كنند/تقويت روابط ايران و تركيه با همگرایی رسانه‌ای (خبر)
 بزرگداشت هفتادمین سال استقلال هندوستان در تهران (خبر)
 همبستگي اسلامي افراط‌گرایی را ريشه‌كن مي‌كند/معرفي اسلام حقيقي راهكاري مؤثر براي مقابله با خشونت (خبر)
 ديدار رييس دانشگاه بوعلي سينا همدان با معاون پژوهشي سازمان فرهنگ (خبر)
 تشكيل کمیسیون‌های تخصصی مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی در مشهد (خبر)
 پنجاهمين جلسه شوراي سياست‌گذاري مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان برگزار شد (خبر)
 تفاهمنامه همكاري سازمان فرهنگ و معاونت برون‌مرزي صداوسيما امضا شد (خبر)
 دانشجوي ايران‌شناسي دانشگاه ايروان: فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي ايران باعث آشنايي من با زبان فارسي شد (خبر)
 دانشجوی هندی زبان فارسی: به کشمیر «ایران کوچک» می‌گویند (خبر)
 سازمان فرهنگ جنايات اخير رژیم صهيونيستي بر عليه ملت فلسطين را محكوم كرد (خبر)
 فارسي‌آموز لهستاني: علاقه‌مند به فرهنگ و رسوم ايرانيان هستم/ دوباره به ایران سفر مي‌كنم (خبر)
 مديون جمهوري اسلامي ايران هستيم (خبر)
 فارسی‌آموز آرژانتینی: تحقیق درباره نگاه اسلام به زن مسلمانم کرد/فارسی زبان تبلیغ انقلاب اسلامی است (خبر)
 بازدید ملكوتي‌تبار از نمایشگاه دائمی هنرمندان خراسان رضوی (خبر)
 توليدات فرهنگي و جاذبه‌هاي استان‌ها را به جهان معرفي مي‌كنيم (خبر)
 فارسي‌آموز بلاروسي: دوره دانش‌افزايي موجب انتقال فرهنگ ايراني ـ اسلامي مي‌شود (خبر)
 فارسي‌آموز هندي: علاقمند به ترجمه آثار شُعراي ايراني هستم (خبر)
 چهارمين نشست «قند پارسي» (خبر)
 ابراهيمي‌تركمان: گسترش زبان فارسی در جهان از وظایف سازمان فرهنگ است (خبر)
 قهرمان سليماني: زبان فارسي، زبان فرهنگ است (خبر)
 حدادعادل: فارسي‌آموزان در بازگشت به کشور خود گزارشگر ایران واقعی باشند (خبر)
 چهارمين نشست «قند پارسي» آغاز مي‌شود (خبر)
 انتشار نخستين شماره فصلنامه «فرهنگ ملل» (خبر)
 شركت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در نمايشگاه الكامپ (خبر)
 چهارمين نشست «قند پارسي» در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار مي‌شود (خبر)
 هم‌انديشي شوراي سياستگذاري اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسیایی (خبر)
 سازمان فرهنگ نقش بسزايي در ایجاد همبستگی بین کشورهای آسیایی دارد (خبر)
 برگزاري سه نشست قند پارسي در سازمان فرهنگ (خبر)
 برگزاري نشست عفاف و حجاب در سازمان فرهنگ (خبر)
 زبان فارسي، ابزار ارتباطي و فرهنگي با جهان (خبر)
 همكاري بنياد سعدي و سازمان فرهنگ براي آموزش زبان فارسي در جهان (خبر)
 ديدار هیأت امناي دانشگاه مولانا هند از دانشگاه‌ها و مراكز فرهنگي مشهد (خبر)
 پانزدهمين جشنواره بين‌المللي امام رضا (ع) در مشهد برگزار مي‌شود (خبر)
 طوطي مي‌شوند و شكر مي‌شكنند و فارسي را تكريم مي‌كنند (خبر)
 ايران در زمره ده كشور توليدكننده كتاب در جهان است (خبر)
 توسعه همکاری‌هاي ايران و آفریقای جنوبی (خبر)
 رسانه‌ها نقش بسزايي در جلوگيري از اسلام هراسی و ايران هراسي دارند (خبر)
 اجراي تئاتر موزیکال ملی جمهوری آذربایجان در تالار هنر (خبر)
  اجرای برنامه ارکستر ملی آذربایجان در اصفهان (خبر)
 افتتاح هفته فرهنگي آذربايجان در تالار وحدت تهران (خبر)
 ابراهيمى‌تركمان: پيوستگى فرهنگى ميراث مشترك ايران و آذربايجان است (خبر)
 بازديد وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان از كتابخانه ملي (خبر)
 هفته فيلم جمهوري آذربايجان در تهران افتتاح شد (خبر)
 افتتاح نمايشگاه عكس «آذربايجان امروز» در تهران (خبر)
 بازديد وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان از برج ميلاد (خبر)
 ديدار وزير فرهنگ جمهوري آذربايجان با ابوذر ابراهيمي‌تركمان (خبر)
 ابوالفضل قارايف: ايران و آذربايجان ريشه‌هاى مشترك تاريخى دارند (خبر)
 صالحى‌اميرى: مرز فرهنگي بين ايران و آذربايجان وجود ندارد (خبر)
 نمايشگاه عكس «آذربايجان امروز» در فرهنگستان هنر افتتاح شد (خبر)
 فرهنگ به وسیله كتاب به نسل بعدی منتقل می‌شود/ ترجمه كتاب؛ زمینه‌ساز روابط مشترک كشورها (خبر)
 آمادگي جمهوري آذربايجان براي حضور فعال در برنامه‌هاي «تبريز 2018» (خبر)
 برگزاری هفته فرهنگی آذربایجان آغاز تقویت روابط فرهنگی دو کشور است (خبر)
 هفته فرهنگي جمهوري آذربايجان افتتاح مي‌شود (خبر)
 هفته فرهنگي جمهوري آذربايجان در ايران برگزار مي‌شود (خبر)
 بيانيه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به مناسبت روز جهاني قدس (خبر)
  بيانيه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در حمايت از سپاه پاسداران (خبر)
 50 سال خاطره يك نسخ‌شناس روسي (خبر)
 اشراف رهبر انقلاب اسلامي ايران به ادبیات باعث شگفتی است (خبر)
 ايران راضي به بي‌ثباتي همسايگانش نيست (خبر)
 بيانيه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در محكوميت حوادث تروريستي تهران (خبر)
 اهدای قرآن نفیس طباخ‌ به‌ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (خبر)
  ایران پرچمدار وحدت و تنش زدایی است (خبر)
 سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کشتارمردم بی گناه کابل را محکوم کرد (خبر)
 ديني كه «گوگل» مي‌سازد (خبر)
 فرهنگ راهبردي سازمان فرهنگ مبتني بر ارزش‌هاي انقلاب است (خبر)
 دانشگاه مذاهب اسلامی جلوه‌اي از تقریبی است (خبر)
  انجمن نسخ‌شناسان در روسيه راه‌اندازي مي‌شود (خبر)
  بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در مشهد مقدس (خبر)
 ايران همواره به دنبال وحدت و تقريب جوامع اسلامي است/ گفتگوي بيناديني ضرورت است (خبر)
 تكفيري‌ها همه جهان را به نام اسلام جعلي تهديد مي‌كنند/نقش بسزاي علما در معرفي اسلام رحماني (خبر)
 اختتاميه سومين جايزه جهاني اربعين (خبر)
 امضاي تفاهم‌نامه فرهنگي گامي عملي براي توسعه روابط دو كشور است (خبر)
 کیفیت آثار افغانستان در نمایشگاه کتاب امسال تحسین‌برانگیز است (خبر)
 فرهنگ ايران علاقمندان زيادي در كره جنوبي دارد/ اعلام آمادگي همكاري ويژه با سازمان فرهنگ (خبر)
 گردهمايي مبلغان غيرايراني در مشهد و قم (خبر)
  دومين دور گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و اروپا برگزار مي‌شود (خبر)
  مراسم جشن اعياد شعبانيه در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد (خبر)
 قرابت فرهنگي ايران و بوسني پُر رنگ است (خبر)
 سومين جايزه جهاني اربعين به كار خود پايان داد (خبر)
 ديدار سفير روسيه با ابراهيمي‌تركمان (خبر)
  بازديد رؤساي دانشگاه‌هاي بوسني از دانشگاه علوم پزشكي تهران (خبر)
 زبان فارسی جايگاه والايي در بوسني دارد (خبر)
مناسبت
 

 

گزارش تصويري
 • مراسم عزاداري پيروان اهل بيت (ع) در كنيا
  به مناسبت ايام سوگواري سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (عليه‌السلام)، پيروان اهل بيت (ع) در شهرهای میهانگو، ساگانا و نایروبی با عزیمت به شهر ناکورو كنيا به عزاداري پرداختند.

 • عزاداري پيروان اهل بيت (ع) در غنا
  عزاداري حضرت سيدالشهداء (عليه‌السلام) توسط پيروان اهل بيت(ع) در مسجد اهل بيت در شهر تماله غنا برگزار شد.

 • اختتاميه هفتمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و اتريش
  مراسم اختتاميه هفتمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و اتريش صبح امروز در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • هفتمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و اتريش
  هفتمين دور گفت‌وگوي ديني ايران و اتريش، با عنوان «‌انسان؛ طبیعت و آزادی» صبح امروز (27 شهريورماه) به همت مركز گفت‌وگوي اديان و تمدن‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در محل اين سازمان برگزار شد.

 • پنجمين دور گفت‌وگوي ديني ايران با كنفرانس اسقفان سوئيس
  پنجمين دور گفت‌وگوي ديني مركز بين‌المللي گفت‌وگوي اديان و تمدن‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و كنفرانس اسقفان سوئيس صبح امروز در اين سازمان آغاز شد.