English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

بخش‌هایی از مهمترین ویژگی‌های امام(ره) از زبان رییس انجمن ایران و فیلیپین؛

از آرمان‌گرایی در اندیشه و عمل تا نقش ویژگی‌های رهبری امام(ره) در پیشبرد انقلاب

«هنلیتو آ. سیویلا» با بیان ویژگی‌های خاص الگوی رهبری امام خمینی(ره) در پیشبرد انقلاب اسلامی، گفت: من در زندگی و کارهای خود، همواره برای درک بهتر پیچیدگی‌های زندگی به عنوان یک فرد و استاد مسایل خاورمیانه، از آرمان‌گرایی امام خمینی(ره) به عنوان یک فقیه فروتن الهام می‌گیرم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنابر گزارش ارسالی از رایزنی فرهنگی ایران در مانیل؛ هنلیتو آ. سیویلا، رییس انجمن علمی ـ فرهنگی ایران و فیلیپین در مانیل با بیان خاطرات شیرین خود از سفر به ایران و زیارت حرم حضرت امام خمینی(ره)، گفت: زمانی که دانشجو بودم، این افتخار نصیبم شد که حرم امام خمینی(ره) را زیارت کنم. آرمان‌گرایی ایشان، خدماتی که انجام داده‌اند، جهان‌بینی آن حضرت مبنی بر رهایی از بی عدالتی، جهانی که همه ملت‌ها چه بزرگ و چه کوچک، بدون توجه به موقعیت، جایگاه و نژاد با یکدیگر برابر باشند، درس‌هایی است که از امام خمینی(ره) شنیده و فراگرفته‌ام.

دانشیار مرکز آسیای دانشگاه فیلیپین افزود: من در زندگی و کارهای خود، همواره برای درک بهتر پیچیدگی‌های زندگی به عنوان یک فرد و استاد مسایل خاورمیانه، از آرمان‌گرایی امام خمینی(ره) الهام گرفته‌ام و از این منظر می‌توانم بگویم که با ایشان دیدار داشته‌ام.

تأثیرگذاری شخصیت برجسته امام خمینی(ره) در جهان

وی در باره شخصیت جهانی امام خمینی(ره) بیان کرد: امام خمینی(ره) یک فقیه فروتن و انسانی ساده زیست بود که عمر خود را در راه پی بردن به حقیقت و برقراری عدالت برای مردم و کشورش خود صرف کرد.

هنلیتو آ. سیویلا اظهار کرد: با اینکه امام خمینی(ره) تبعیدی سیاسی بود، اما توانست با کمک به مردم ایران برای رهایی خود از شر حکومت فاسد و پلید و سیاست‌های آن حکومت که بر زندگی اقتصادی، سیاسی، اجتماعی ـ فرهنگی مردم ایران سیطره داشته باشد و جایگاه و موقعیت خود را حفظ کند.

استاد دانشگاه یو پی فیلیپین با اشاره به انقلاب امام خمینی(ره) و نقش آن در بیداری جهان اسلام گفت: فراخواندن مردم ایران از سوی ایشان، برای به راه انداختن انقلاب اسلامی با شیوه‌های متداول انقلابی که با استفاده از تانک و گلوله همراه است، تفاوت داشت، زیرا آن حضرت از قدرت نرم مردم و بدون توسل به خونریزی و راه‌های مسالمت آمیز به پیشبرد انقلاب اسلامی مبادرت کردند.

رییس انجمن علمی ـ فرهنگی ایران و فیلیپین در مانیل افزود: استفاده امام خمینی(ره) از نوارهای صوتی و سخنرانی‌های انتقادی، ارایه رهنمودهای لازم به مردم کشورش در مناطق مختلف کشور بازتاب داشت و حتی ساکنان روستاهای کوچک نیز به سخنان و رهنمودهای ایشان دسترسی داشتند. با اینکه امام خمینی(ره) در تبعید به سر می‌برد اما از نقش سنتی خود به عنوان یک فقیه مسلمان دست نکشید. در واقع ایشان منبع چشمگیر الهام بخشی به مردم کشور خود و کسانی بود که افکار و اندیشه و اقدامات وی را پیگیری می‌کردند.

وی در باره تأثیرگذاری شخصیت امام خمینی(ره) در جهان اظهار کرد: تبعید امام خمینی(ره) از عراق به فرانسه و بازگشت ایشان به ایران، تلاش‌ها و مخالفت وی با انواع عدالتی‌ها ارژیم پهلوی و کشورهای خارجی که سرگرم بهره کشی و اعمال نفوذ، سیاسی، اقتصادی و امنیتی  در این کشور علیه مردم ایران بودند، دربردارنده نکات مهم و تأثیرگذاری بود که باعث شد تا شخصیت امام خمینی(ره) نه فقط برای مردم ایران بلکه برای بسیاری از صاحب‌نظران و رهبران در صحنه بین‌المللی جذابیت پیدا کند.

پیروزی انقلاب؛ عامل اتحاد مردم و اقتدار ایران در جهان

هنلیتو آ. سیویلا ادامه داد: امام خمینی(ره) با ویژگی‌های شاخصی که داشت از چنان قدرتی برخوردار بود که توانست ملت خود را که برای چندین دهه با سوء مدیریت کشورشان دست به گریبان بودند، متحد کند و توانست به امت اسلامی و همچنین ملل و جوامع غیر اسلامی که سرنوشتی همانند ملت ایران داشتند از جمله کشورهای افریقایی و آسیایی، امید به آینده بهتر را، نوید دهد.

این استاد دانشگاه یو پی فیلیپین در ادامه سخنانش، مطرح کرد: امام خمینی(ره) برای رهبران و سران کشورهای شرق و غرب نیز پیام‌های جدی داشت و به آنها یادآور شد که مردم باقدرت خود و توکل و ایمان به خداوند می‌توانند در صورت ادامه سیاست‌های ضد مردمی دولت‌ها، بنیان حکومت آنها را به لرزه درآورند.

وی یادآور شد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در پی آن شکل گیری جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای م